Rokio

Je lepší patriotismus, nebo multikulturalismus?

Nejlepší odpověď
Disraeli

jiná odpověď

Nemusí být dobré ani jedno.
Může být obojí dobré.
Nemusí se vzájemně nijak vylučovat.

Multikulturalismus – hlavně to co dnes některými představuje nebo co dnes někde představuje, může být vnímáno docela negativně. Protože to moc úplně dobře nefunfuje. Někde si jen hrají na tzv. multikulturalismus, přestože je to jinak silně nacionální stát a cizinci jsou dost silně socializováni a je jim vtloukána národnost a hlavně vlastenectví. Taky silně občanské státy, kde se stát „uctívá“.
Jinde se zase pod „multikultura­lismem“ maskuje nezřízené příjmání uprchlíků nebo vysoká tolerance ke všemu. Což neznamená, že je to multikulturalismus (nesváděl bych na to neschopnost států/vlád/po­liitků, že neumí integrovat migranty/cizince). Hrozbou může být cokoli, co není pod kontrolou a co se neumí podřídit, začlenit a přizpůsobit.
S multikultura­lismem bych si starosti nedělal… státy, jejich politika, vlády a celá společnost/občané, docela sami (bez přímého vnějšího vlivu / cizích kultur) bez problémů zvládají ruinovat vlastní kulturu a hodnoty… v zájmu modernosti, liberalismu, „progresivismu“ a­pod.

Multikulturalismus je vlastně novodobý pojem i vnámí. Ale stejnětak je docela moderní i nacionální/na­cionalistický státy (rozuměj, že v historii nic takového a v takovém rozsahu ani neexistovalo). Jeden stát o jedné kultuře a hlavně národu – to je moderní fanatický nacionalismus z přelomu 19. a 20. století. s polu s jinými, neméně idiotskými směry, hnutími a ideologiemi.
To, čemu se dnes říká multikulturalismus v dávných dobách normálně existovalo. Různé státy a říše byly složený z různých národů, etnik a kultur, byť tam třeba byla jedna dominantní – a přebírala zvyklosti ostatních. Taky uprchlictví eixstovalo dávno v historii a většině státům/říším to prospívalo – protože je uměli začlenit a využít je. Stali se pro společnost přínosem.

Jsou to docela prázdné pojmy. Hodnotu jim dá až to, k čemu se budou vázat (jak to bude vypadat) a jaký význam jim to dá. Může být pozitivní i negativní…

Další odpovědi
Ametyst

patriotismus

Patriotismus není nic špatného, ale naopak přirozeného. Lidé jsou spjatí s místem, které je jejich domovem. Multikulti mi zavání manipulací a převýchovou lidí z jiných civilizačních oblastí, kteří se nechtějí asimilovat, neuznávají civilizaci země, která je přijala. Proto žijí pospolu, a vytvářejí ghetta. Dochází i k paradoxu, že se hostitelské země vzdávají svých kulturních tradic, plivou na svou vlastní historii a podbízejí se menšinám. Vzdávají se patriotismu a čekají, že je za to menšiny pochválí a zvolí. Jenomže menšiny se čerta starají o většinu: vždycky jenom o sebe.