Tomas15

Je lepší orchideje prolévat nebo ponořit do vody?

Nejlepší odpověď
hanulka11

orchideje dávám 1× týdně do kbelíku s vodou ,do kterého jsem přidala hnojivo právě na orchideje tzv. vybublat /tzn. dokud unikají bublinky z květináče/ po té je vyjmu a postavím do květináče , přebytečnou vodu za chvíli vyliji i když květináče jsou vyrobeny tak, že květiny ve vodě nestojí nedělá jim dobře pokud tam voda zbyla. Nikdy nestav orchideje na misky – proto se prodávají speciální květináče právě pro ně , mají zúžený spodek květináče ,aby se uchránily před nadbytečnou vodou. A není pravda ,že nemohou být keramické neprůhledné – jak se mnohde píše. Kořeny orchidejí si světlo najdou .Hlavně nesmí stát na plném slunci- mají rády světlo,ale ne úpal .Ale jak již napsal Hansi podle druhu orchideje si najdeš na netu ,co ta která přesně vyžaduje,aby se jí dařilo .Tak ať ti pěkně roste .

Další odpovědi
anonym

Orchideje jsou jedním z nejrozšířenějších druhů rostlin na zemi. Pro správné pěstování je nutné vědět, jakou orchidej vlasně máš. Některé rostou epifyticky (bez dotyku se zemí), jiné litofyticky (na kameni) a nebo terestricky (kořeny jsou v zemi). Také teplotní nároky jsou velice odlišné.
Pokud budeš vědět, jak se tvoje orchidej jmenuje, tak na Googlu najdeš spoustu informací. Odkud pochází, jak roste, jaké má nároky na teplo, vodu a světlo.
Pokud tedy někdo napíše, že orchideje vodu nenasávají, tak pěstuje akorát tak šnytlík.

anonym

Zalévání orchidejí jsme tu řešili naposledy včera. Měl by ses na odpovědi podívat.
Uváděla jsem, že orchideje vodu nenasávají. Ve vodě by vůbec stát neměly, protože uhnijí. Prolít je je možno, ale tak, aby voda stekla. Aby netrpěly suchem, tak je zkus častěji rosit.