Tomas15

Jak správně zalévat orchideje?

Doplňuji:
Jo a ta dešťová voda je smíchaná s tekutým hnojivem.

Nejlepší odpověď
manon

Cca jednou za týden až 10 dnů ponořit květník do vody (s hnojivem) a nechat tak 1 hod. postavené ve vodě. Pak nechat odkapat přebytečnou vodu. Dobré je rosení. A důležitý je přístup světla ke kořenům – průhledný květník.

Další odpovědi
beer

Ta dešťová voda je pro zálivku bezva, hnojení při každé zálivce bych ale nedoporučoval. Něco o zálivkách orchideí najdeš zde (samožřej mě i více info, stačí přejít na úvod):
http://www.or­chideje-pestovani.info/pes­tovani-orchideji/zalivka-a-vzdusna-vlhkost/

anonym

Takže k zalévání orchiidejí asi tolik. Opatrně, pravidelně a spíše rosit. Já jednou před odjezdem z domova na jeden týden orchidej zalila, aby mi neuschla a uhnila mi.

No a na netu je toho o pěstování spousta..
Našla jsem toto:
Důležitá je vzdušná vlhkost
Pokud chceme pěstovat druhy Dendrobium, Phalaenopsis, Zygopetalum, Cattleya či Vanda, musíme jim zajistit pokojovou teplotu, dostatek světla, ale hlavně vyšší vzdušnou vlhkost! Tu poskytne například prostor okenního skleníku nebo vytápěná zimní zahrada. Náhradním řešením může být:

■umístění rostliny nad vytápěným, otevřeným akváriem
■umístění zvlhčovače do blízkosti rostlin
■postavení květináče s rostlinou na mísu s vodou, vyplněnou například pohlednými oblázky, na kterých stojí květináč. (Rostlina vodu nenasává, pouze těží z vlhkosti, jež se kolem ní uvolňuje.)
Rosení je prospěšné vždy – pokud mají květiny další zdroje vlhkosti, stačí jednou denně, jinak vícekrát.

Snad Ti to pomůže. Mne ta moje „nebožka“ mrzí dodnes. Byla moc hezká a dostala jsem ji k narozeninám od dcery, která ji sama vypěstovala.

Damiana

Manžel má rád orchideje a dělá to skoro přesně tak, jak popisuje manon. Když koupí nějakou tu krasavici, odstraní z kořenů všechny ty nabalené kousky zeminy nebo co to je a květinu přendá do skleněného obalu (krásně se jim daří v dlouhých „tubusech“). Jednou za čtrnáct dní pak ty kořeny ponoří na hoďku do vody s hnojivem. Pak zase vrátí zpátky; rosí je pravidelně odstátou vodou. Také má nějaké ve speciálních skleněných nádobách s dvojitým dnem – krásně se tam drží vlhkost. Říká, že to není žádná věda, musí se jim nechat dostatek vlastního prostoru, moc jim „nedopřávat“ a pak se jim daří. Je to fakt, kvetou nám dost pěkně.:-)

terry

Já je do vody nenořím. Jednoduše je tak 1× za 10 – 14 dní zaliju odstátou dešťovou vodou a hotovo. Dám jen pozor, aby vody nrbylo moc a květináč nestál ve vodě. Občas zaliju s hnojivem pro orch a rosím, To celkem často.
Důležitý je, jak už se zde píše, aby byl obal průhledný, nebo aspoň průsvitný a ke kořenům šlo světlo.
Doplňuji:
Zapomněla jsem, že se prodávají obaly na květináč na orch s trnem ve dně, aby byl květník výš a voda měla dost místa, kam odtéct.