Avatar uživatele
Nikkol

Je kosmetika prodávaná v lékárně opravdu kvalitnější než z drogerie nebo je to jen reklamní tah?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole, johana 56, hanny 2, Pájo, Wang, MA-SU-KA před 4571 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Kosmetika z lékáren je prostě ’jen‘ jiná. Především však hypoalergenní. Měla by proto vyhovovat každé pleti. Každý výrobek je podroben testování srovnatelnému s náročnými testy farmaceutického průmyslu. Oční krémy i odličovací tonika bývají prověřeny i oftalmologicky, což u běžné kosmetiky nebývá zvykem. Může je tedy bez rizika může používat třeba i ten, kdo nosí kontaktní čočky.

Kosmetika zlékáren je vhodná i pro ty z nás, kteří máme pleť velmi citlivou či trpíme některými kožními potížemi, jako třeba akné, atopickým ekzémem, dermatitidou… A do třetice: většina výrobků není parfémována a neobsahuje žádné konzervační látky.

Zdroj: http://www.ma­rianne.cz/cla­nek/437/kosme­tika_z_lekarny­.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Opět hanulka11 zcela přesně odpovídá. Lehce doplním…v lékárnách se setkáte většinou výhradně s tzv. léčebnou kosmetikou od firem Vichy, Avene, La Roche-Possay, Bioderma, Doliva…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kamila44444

Je pravda,že z lékárny je kvalitnější a nepožkozuje pleť.Ale z drogerie jsou levnější a výraznější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Nejlepší je,když si kosmetiku kupujete u své kosmetičky,jen ta zná vaši pleť a může poradit!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
KaraskovaAl

No, to si teda nemyslím. KOsmetika v lékárnách je prakticky stejné kvality, jako kosmetika v drogerii. Nehraje roli to, že v lékárně jsou jejich produkty cenově někde jinde. Kolikrát jsou levné produkty lepší, než ty dražší. Nicméně… Vždy platí, že každému sedne něco jiného. Já osobně kupuju kosmetiku od attitudeliving. Mají skvělou pro těhotné… ta se mi osvědčila dokonale.

Avatar uživatele
Michálek1245

Já si tak nějak myslím, že tohle je hlavně o tom, jaké konkrétní vitamíny to jsou. V lékárnách ten marketingu funguje úplně stejně jako v drogeriích. Komerční produkty (doplňky stravy a tak dále) vám chtějí prodat i nad rámec toho, co se jinde prodává. Ale tak jako co, nenaděláte nic. Já mám svoje věci, které mám rád, třeba kolegen Luvené a nejsem v tomhle ohledu zrovna experimentátor. Držím se toho, co mě baví. :)

Avatar uživatele
Derrynka

Kolagen užívám a ač jsem k němu neměla moc důvěru, tak jsem ráda, že jsem ho začala užívat. Je to skvělá věc, kterou tělo opravdu ocení. Jinak teda já si potrpím na bio a eko kvalitu :)

Avatar uživatele
Kajolka

Za mě teda rozhodně hydrolizovaný kolagen orcacollagen.cz. Ten je za mě top kvalita a top produkt. Je nabušený účinnými látkami, což fakt oceňuju. Nejen, že se mi po něm zlepšila pleť a kvalita vlasů, ale i celulitida. A to jsem si myslela, že už mi nic nepomůže.

Avatar uživatele
Cizecek.M

A myslíš, že mi ten orcacollagen pomůže i pletí, kterou mám hodně zničenou od akné?

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, jako uvažovala. Ale kolagenů je celá řada. Ty s nějakým máš zkušenost? Jaký bych doporučila?

Avatar uživatele
Derrynka

Ahoj, už ses dívala na nabídu kolagenů? Vybrala sis už nějaký? A jak jsi spokojená?

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Já se třeba hodně dívám na to, jakým způsobem je ten kolagen vyráběn. To je podle mě hodně důležitý ukazatel…

Avatar uživatele
Derrynka

Jojo, to rozhodně. Tak ona ta výroba má pak vliv na účinek toho kolagenu :)

Avatar uživatele
Honzin8

Já mám nejraděj za studena lisovaný :) Ten je super, mě sedne nejvíc. Jaká používáš ty?

Avatar uživatele
TominkaFuky

No a jaký ten za studena lisovaný kupuješ? A po jaké době jsi viděla první účinky?

Avatar uživatele
Vercule

No a neuvažovala jsi nad kolagenem? To je super věc :) Na pleť asi nejlepší, co jsem měla. Díky pravidelnému užívání mě skoro vůbec netrápí vrásky.

Avatar uživatele
Cizecek.M

Jo, to mu věřím, ty kolageny jsou super věc. Když vyberš vhodný, je to zázrak. Jaký kolagen kupuješ ty? Jaký ti sedl?

Avatar uživatele
Vercule

Kupuju si kosmetiku, takže i kolagen v bio kvalitě. Nejraději mám shop alpik, tak tu nabídku mají senzační.

Avatar uživatele
KaraskovaAl

Koukala jsem na ten aplik shop a krom toho, že mají teda bio a eko produkty, což mě hodně zaujalo, tak tam toho mají hodně. Co přesně od nich používáš?

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Ne, to bych rozhodně neřekla. Už jsem se několikrát spálila… ale holky, zajímalo by mě, jaký používáte anti age krém? S jakým jste spokojeny?

Avatar uživatele
Kajolka

Ahoj, už sis nějaký ten anti age krém vybrala? A jsi s ním spokojená? Já bych chtěla udělat mamce kosmetický balíček. Vím, co tam dám, ale ten anti age krém si ráda nechám poradit.

Avatar uživatele
Cizecek.M

No, já nevím, jestli porádím. Já si potrpím na bio a eko produkty, a to právě i co se týká kosmetiky :)

Avatar uživatele
Kajolka

Kvalitnější nevím, ale vím, že mě lékárenská kosmetika prostě nesedne…

Avatar uživatele
GabulkaA

No, to si teda nemyslím… Spíš je to jen o tom, s kým je smlouva o prodeji… Ale aby byla kvalitnější. Měla jsem z lékárny kosmetiku a nedá se srovna s tou, kterou si teď kupuju na netu. https://www.i­uvenio.com/ takže to je můj názor :)

před 1033 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lurenka

Ahojky :) Jojo, iuvenio je senační kosmetika. Taky ji kupuju a jsem nadšená :) Je fakt super, strašně jsem si ji zamilovala. Hlavně jejich serum je topovka :)

Avatar uživatele
Honzin8

Rád bych koupil manželce nějakou kosmetiku. Je hodně háklivá, takže sám si netroufám. Ta iuvenio vypadá dobře. Co vybrat jako dárek?

před 1010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Honzyn14

Já si myslím, že je to kus od kusu. Setkal jsem se s produkty z lékárny kvalitními, ale zároveň jsem tam také několikrát koupil manželce krémy za několik stovek korun a ty byly bezúčelné. Osobně bych radši vždy volil nákup ve specializovaném obchodě, já jsem třeba teď ženě objednával z https://www.hackni-svuj-zivot.cz/obchod/pro­dukt/technolo­gie/ageloc-lumispa-sada-pletove-pece-o-pokozku/ přístroj na čištění pleti a z něho je naprosto nadšená.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Ahoj, ráda bych se zeptala. Nemáte někdo zkušenosti s kosmetikou zn. Bonaloka? Já ji neznám, ale hodně mě zaujala a než si ji koupím, tak bych byla ráda za vaše zkušenosti.

před 1977 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Aho, tak tohle neznám… pokud ti ale mohu doporučit péči o pleť, ale zároveň i o vlasy, nehty a klouby, pak ti doporučuju kolagen Collalloc. Mám vyzkoušený a super.

před 1971 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Ahoj, jen ty nejlepší. Sama jsem si od nich vzala tu kúru s vitamínem C a k tomu i vitamíny pro ženy. No a teď jsem tam kupovala vánoční balíčky https://www.bo­naloka.cz/vanoc­ni-darky/

před 1972 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek