setapouch

Je jako první opera vhodnější Carmen nebo Rusalka?

Kamarádka chce poprvé navštívit Státní operu. Na jaké představení bych ji měl vzít? Párkrát jsme se bavili o Carmen, myslím, že i Rusalka by se mohla líbit. Nebo nějakou třetí? Jaký je váš názor? Má to být překvapení, takže se nechci ptát jí. A aby rozhodování nebylo jednoduché, Carmen je volná za dlouho, Rusalka může být brzy :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

Jiná odpověď (prosím, rozepište)

Doplňuji:
keď vyberať iba z týchto dvoch, tak rusalka.

ako inú možnosť by som asi volil predanú nevestu.

;-Q

Další odpovědi
gecco

Rusalka

Taky hlasuju pro Rusalku…
A jen doplním – výtečné je představení pod širým nebem, naposledy se mi povedlo Rusalku shlédnout v Českém Krumlově a navíc s vynikající Urbanovou v roli čarodějnice – naprosto úchvatné…

ivzez

Carmen

Doplňuji:
Jako první bych doporučila kteroukoliv operu od Verdiho
nebo Carmen.

S českými operami v českých divadlech bohužel nemám moc
dobré zkušenosti, zejména ve výslovnosti. Setkala jsem se i s tím,
že hostujícímu zahraničnímu umělci bylo rozumět lépe než našim …

V případě české opery bych si zjistila obsazení a podle toho se rozhodla.

talka

Rusalka

RUSALKA! A co Traviata?

ReHu

Jiná odpověď (prosím, rozepište)

Plně souhlasím s argynoc.
Z těchto Rusalka, jinak Prodaná nevěsta.

marci1

Rusalka

Carmen je super, ale napoprvé bych ji vzala na Rusalku. To je český klenot. 🙂

dudu

Rusalka

Doplňuji:
Matka mého zeťě byla sólistkou brněnské Janáčkovy opery, takže dokonce mohu Rusalku i plácnout po zadku /bývalou/.

Migi

Jiná odpověď (prosím, rozepište)

S kamaradkou?…hm