kajdomsab

Je dobré cvičit 3krát denně a pokaždé jiné série cviku?

Odpovědi
anonym

Proč ne? Když máš dobrou fyzičku, není problém.

AndreiRanger

Záleží na náročnosti série, na tom co chceš cvičením dokázat ( fyzička, hmota, snížení váhy). Všeobecně ale platí, že je nutné i odpočívat pro regeneraci svalů. Nedostatečná regenerace vede k úbytku svalové hmoty a tím ke ztrátě energie a zpomalení metabolismu.

Každý sval by měl po větší zátěži alespoň den odpočívat, proto profící cvičí vždy jen určité partie.

sannutri

Pokud se cvičením teprve začínáš, nijak to nepřeháněj. Záleží mimo jiné na tom, o jaký typ cvičení se jedná, a jaký je tvůj zdravotní stav. Tělo, stejně jako pohyb, potřebuje i dostatečný odpočinek, takže 3× denně ho vystavovat nadměrné fyzické zátěži není vhodné. Při samotném cvičení není na škodu cviky obměňovat. Aby byl trénink efektivní, je určitě dobré se alespoň ze začátku obrátit na odborníka, který ti s ním pomůže.

Kajolka

Ahoj, berete prosím něco na regeneraci těla po cvičení? Co se vám osvědčilo? Já hledám, co bych si koupila, ale je toho hodně, tak budu ráda za osobní zkušenost. Díky moc.