FlAsh_7

Je dnes výhodnější být věřící, nebo ne?

Nejlepší odpověď
Malvína

To není o výhodách. Někdo v Boha věří, někdo ne.

Další odpovědi
Emefej

To je o víře, nikoliv o výhodách.

Disraeli

Vždycky je výhodnější být věřící (= vždy je lepší v něco věřit, mít víru, naději a podobně). Duše existuje, ať na ni věříme nebo ne. Kdo nevěří, ten se okrádá o duševní růst a popírá část sebe sama a to tu základní.
Z pohledu spolešnosti to neberu. Zde nejsou žádné ne/výhody a ostatním do toho nic není.

Smack

Jak pro koho.

Rokio

Tak v muslimském světě určitě, ale musíš tam vyznávat islám.

Roman71

Otázkou je, čemu člověk věří a jaká pozitiva mu to přináší? Věřit se dá dneska čemukoliv, že? Ale aby taková víra nebyla slepá, je třeba ji mít postavenou na pevných a ověřených základech.

Například uplatňování rad z Bible je užitečné i v dnešní „moderní“ době 😉