with.love

jdou udělat brambory na páře v normálním hrnci? jak a jak dlouho?

Nejlepší odpověď
Damiana

Samozřejmě, že ano. Pokud máš pařáček nebo obyčejný cedník, v krajní nouzi i v utěrce. Vodu v hrnci přivedeš k varu – dobré je přihodit nějakou bylinku – třeba libeček, vůně se do brambor natáhne. Na to postavíš patřičné náčiní (ten pařáček, cedník nebo čistou utěrku – tu natáhneš, ale tak, aby se v ní brambory válely jako v hamaku a kolem zajistíš třeba režnou nití). Na to dáš brambory – lepší jsou menší. Buď oloupané nebo překrájené, nové i ve slupce, ovšem dobře omyté. Přiklopíš a „vaříš“. Jak dlouho? No, až jsou brambory měkké. To poznáš vidličkou. Myslím, že půl hodinky – podle velikosti – by mohlo bohatě stačit.