Avatar uživatele
barnajka

Jde zmenšit obrázek gif?

Občas potřebuju někde „nahrát“ obrázek, stránka podporuje i gify, ale je tam podmínka, že obrázek nesmí být větší než např. 500 kB. Můj gif má např. 800 kB. Když ho chci zmenšit klasickou cestou v některým z editorů (Irfan view, Microsoft Office Picture Manager), buď mi to pak program odmítne uložit – a nebo mě varuje, že provedení změn v obrázku bude mít za následek ztrátu jeho kvality. Opravdu má.

Co s tím? :(
Jdou u gifu nějak zmenšit rozměry obrázku, a nebo aspoň provést nějaká komprese, aby neměl tolik kB, přitom si zachoval svou kvalitu?

Za radu děkuju

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 4660 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
DDarent

zmenšení obrázku je právě v tom, že se zmenší počet pixelů, takže je asi JASNÝ že bude mít menší rozlišení!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Zadej si dotaz do modré lšty, už tu několikrát podobný byl.

Doplňuji:
Podívej se třeba na:

http://www.uprav­.cz/

Upravil/a: Děda Louda

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

redukce rozlišení VŽDY znamená snížení kvality.

GIF je ale navíc dost zastaralý formát který používá paletu pouhých 256 barev. A právě v důsledku takto malé barevné palety se změna velikosti obrázku projeví sníženou kvalitou daleko více než u moderních formátu typu PNG nebo JPEG které mohou použít daleko lepší transformační algoritmy (nejlepší z nich je „lanczos“) než je primitivní algoritmus využíající nejbližšího sousedního pixelu a který má velmi špatné kvalitativní výsledky ..

má rada?
1/ nepoužívat gif
2/ zvýšit barevnou paletu na full rgb
3/ převést na formát PNG nebo JPEG.
4/ K redukci rozlišení využívat algoritmus Lanczos.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Posli mi ho na mail [kontaktuj me pres soukromou zpravu, poslu ti ho, nechci ho sem davat] , mrknu se na to a pak ti poradim. Obecne ale je pravda, co rika DDarent: kdyz zmensis obrazek, zmensis i jeho kvalitu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek