barnajka

Jde zmenšit obrázek gif?

Občas potřebuju někde „nahrát“ obrázek, stránka podporuje i gify, ale je tam podmínka, že obrázek nesmí být větší než např. 500 kB. Můj gif má např. 800 kB. Když ho chci zmenšit klasickou cestou v některým z editorů (Irfan view, Microsoft Office Picture Manager), buď mi to pak program odmítne uložit – a nebo mě varuje, že provedení změn v obrázku bude mít za následek ztrátu jeho kvality. Opravdu má.

Co s tím? :(
Jdou u gifu nějak zmenšit rozměry obrázku, a nebo aspoň provést nějaká komprese, aby neměl tolik kB, přitom si zachoval svou kvalitu?

Za radu děkuju

Nejlepší odpověď
DDarent

zmenšení obrázku je právě v tom, že se zmenší počet pixelů, takže je asi JASNÝ že bude mít menší rozlišení!!!

Další odpovědi
Děda Louda

Zadej si dotaz do modré lšty, už tu několikrát podobný byl.

Doplňuji:
Podívej se třeba na:

http://www.uprav­.cz/

anonym

redukce rozlišení VŽDY znamená snížení kvality.

GIF je ale navíc dost zastaralý formát který používá paletu pouhých 256 barev. A právě v důsledku takto malé barevné palety se změna velikosti obrázku projeví sníženou kvalitou daleko více než u moderních formátu typu PNG nebo JPEG které mohou použít daleko lepší transformační algoritmy (nejlepší z nich je „lanczos“) než je primitivní algoritmus využíající nejbližšího sousedního pixelu a který má velmi špatné kvalitativní výsledky ..

má rada?
1/ nepoužívat gif
2/ zvýšit barevnou paletu na full rgb
3/ převést na formát PNG nebo JPEG.
4/ K redukci rozlišení využívat algoritmus Lanczos.

chudst

Posli mi ho na mail [kontaktuj me pres soukromou zpravu, poslu ti ho, nechci ho sem davat] , mrknu se na to a pak ti poradim. Obecne ale je pravda, co rika DDarent: kdyz zmensis obrazek, zmensis i jeho kvalitu.