Ezekiel

Jak zachovat kvalitu obrázku při zmenšení?

Mám menší problém. Mám par obrázků, které potřebuju zmenšit na jeden malý inzerát. Zhruba z 298×205p px na 61×42px. Jenže při takovémto zmenšení se stane obrázek naprosto kostrbatý, velice rozmazaný.
Dá se nějakým způsobem zmenšit obrázek tak, aby kvalita obrázku vydržela?

Nejlepší odpověď
VoxMortis

Podívej se ty pixely jsou body. To znamená, že se ten obrázek skládá z 61 barevných čtverečků na výšku a 42 a šířku. Pokud máš nějaký obrázek vždy se z něj stane nekvalitní pokud budeš hýbat s jeho rozměry (ať jakýmkoliv směrem). Kdybych to měl k něčemu přirovnat tak např. Jak bys pomocí 4 čtverců (u kterých bys volil jen barvu) namaloval třeba psa ?

Je to na delší psaní… ale abych ti odpověděl na otázku tak NE

Další odpovědi
kudm05s

Jěště menší dodatek, také záleží na formátu obrázku (*.jpg, bmp, png atd…), každý formát obrázku má jiný způsob vykreslování, komprese apod,
Změna rozlišení obrázku ve formátu 2048×1024 třeba na 1024×768 nevypadá tak hrozně, záleží na tom co je foceno, jestli jsou ty předměty na té fotografii velké, či malé. Lze provést a trochu zaretušovat ostrost atd. v nějakém grafickém editoru.

anonym

„Dá se nějakým způsobem zmenšit obrázek tak, aby kvalita obrázku vydržela?“

jaždý obrázek v sobě nese informaci o cílové velikosti v centimetrech/pal­cích, a to díky údaji DPI který říká kolik obrazových bodů (pixelů) bude použito na jeden palec. Pokud číslo DPI zvýšíte tak tím fyzicky zmenšíte obrázek a naopak, přitom kvalita obrázku zůstane nedotčena.

///

pokud však budeš měnit počel pixelů ze kterých je obraz složen nebo snad dokonce zvyšovat míru ztrátové jpeg komprese, je naprosto samozřejmé, že kvalita půjde nevyhnutelně dolů

arygnoc

skus program irfan (http://www.slu­necnice.cz/sw/ir­fanview/ ), který je zdarma.
Umožní ti udělat z toho „velkého“ obrázku i výřez, zmenšení (zvětšení) bez ztráty kvality.

Používam ho běžně a jsem s ním velmi spokojen.
Má i českou lokaci.

roxy52

Já to zmenšuju v Malování.Dám-OBRÁZKY/ATRIBUTY a tam uberu procenta jak na šířku,tak na výšku stejně.Třeba ze 100% dám 50% a obrázky se ve stejné kvalitě zmenší.

mosoj

Já mám dojem, že nemáš představu jak je veliká
fotografie 61 × 42 pix !!
Pro ukázku jsem ti zmenšil fotku z rozměru 3264 × 2448 pix na 61 × 42. To co vidíš je zobrazení 1:1 61 × 42 pix. Já bych řekl, že ta je kvalita dobrá ale obrázek je malý. Pokud ho pro zobrazení zvětšíš jde kvalita do háje protože v takto malém obrázku již žádné informace nejsou.
Pokud chceš obrázek větší musíš ho zmenšit na ten větší rozměr.

http://img.na­dapenny.com/t20/110­79/nadap205146998­010232.jpg

Omlouvám se funguje pouze tento odkaz .
Ale je to tam také 1:1 61 x46 pix

Zdroj: https://picasa­web.google.com/mo­soj3/2132011?au­thkey=Gv1sRgCIv­CkPLDyd6G5gE#sli­deshow/55863361058661433­14