Petr__

Poradíte, jak snížit velikost obrázku?

Myslím tím ne ve velkiosti samotného obr ale v Kb.Jde o formárt jpeg

chcu aby nebyl menší jen aby zabíral min mista na hdd

Odpovědi
petr.pospa86

Uložit ve Photoshop s nižší kvalitou. Photoshop se ptá při ukládání.
Existují i programy zaměřené na snížení velikosti. Najdeš i online řešení: http://jpeg-optimizer.com/

Dochy

V jakémkoli grafickém editoru otevřít a pak při ukládání vhodně zvolit požadovanou kvalitu. Když nebude vyhovovat velikost, opakovat s jiným nastavením kvality. Pro jistotu doporučuji otvírat vždy znovu originální soubor – může se stát, že program ve kterém pracuješ po uložení obrázku v horší kvalitě už dál bude používat tu horší kvalitu… Po několika pokusech by kvalita ukládaného obrázku mohla být výrazně horší i když nastavíš lepší parametr..

Rokio

Dát obrázek do programu Malování a snížit velikost výšky a šířky stejně (v procentech).