Googlenka

Jde u ženy nějak zastavit menstruace?

Jde u ženy nějak zastavit menstruace? Mám na mysli jí prostě nafurt zrušit.

Nejlepší odpověď
marci1

Byly vyvinuty tablety „Lybrel“. U nás nejsou dosud schváleny.
https://www.drug­s.com/lybrel.html
Lybrel je antikoncepční pilulka, která se užívá nepřetržitě. Přičemž kontinuálním vlivem pohlavních hormonů se nemenstruuje.
Lék Lybrel v ČR není registrován a o tom, kdy a jestli zde bude dostupný, rozhoduje evropský a posléze i státní ústav pro kontrolu léčiv. Předepisovat jej bude určitě gynekolog, a to až po důkladném preventivním vyšetření.
https://tema.uz­dravimse.cz/te­ma-norethisteron-201896.html

Další odpovědi
dubraro

Již rozběhnutou menstruaci ne. Lze ale na nějaký čas (typicky měsíce) zabránit tomu, aby menstruace přišla. Jednak zvlášť k tomu účelu vyvinutými léky, viz marci1, jednat trvalým užíváním některých druhů antikoncepčních tabletek, které se ale užívají tak, že z každého balení se vezme jen prvních 20 dávek a pak se začne další balení. Takhle to dělají prostitutky, aby mohly svou práci vykonávat nepřetržitě. Má to samozřejmě důsledky na zdraví fyzické i psychické, od přecitlivělosti bradavek a klitorisu až po třeba dlouhodobé setrvání ve stavu PMS.

Funna

počkat si na klimakterium…
je blbost měnit něco, co je po tisíce let přirozené, to se vždycky někde odrazí – v tomto případě na určitě na zdraví…

Rokio

Kastrace, nebo antikoncepce.

elkon

Každý nepřirozený zásah do organismu může zanechat následky. Příroda to nějak nastavila a tak by to mělo zůstat.

mosoj

Nechat se přeoperovat na muže. Kam ta společnost spěje?