tajnaL

Vyrostu ještě, když mám od 10 let menstruaci?

Dobrý den je mi 10 let a měřím 148 cm. Moje matka měří 160 cm a otec 167 cm . Říkají mi že sem krásná s hezkéma vlasama a mohla bych být modelka chtěla bych být modelkou ale četla jsem že se po menstruaci zastavý růst. Ale menstruaci jsem dostala dávno taky v 10 letech ale asy před 8 měsícema menstruaci tet mám (14.6.)ale tet to důležité MUŽU JEŠTĚ VYRŮST DO 180 CM nebo aspon do toho aby mě vzali do modelingu až mi bude 18 a odstěhuju se prič třeba do prahy MŮŽU VYRŮST DO 180 CM ?????????

Nejlepší odpověď
Malvína

Přesnou výšku ti nikdo neurčí, ale bez obav. Ještě porosteš.

Další odpovědi
Drap

Ještě zřejmě vyrosteš. Podle výšky rodičů je však 180 cm dost vysoký cíl. Jak to bude skutečně, to nikdo neví a budeš si na to muset počkat. Než tě vezmou do modelingu, zkus zatím cvičit češtinu.

Rokio

Určitě ještě porosteš. Ženy rostou do 18-ti let a muži rostou do 25-ti let.

Hlavně jez zdravě. Konzumuj hodně bílkovin, ovoce a zeleniny, ryby, luštěniny, celozrnné pečivo, mléko atd.

ivzez

Nějaký centimetr ještě poporosteš, ale vzhledem
k výšce svých rodičů nemůžeš počítat (není pravděpodobné),
že bys dosáhla výšky 180 cm.

Tušíš, že by i modelka měla něco umět, že by, když někde
otevře pusu, nebo něco napíše, měla reprezentovat?

(Tvůj písemný projev je katastrofální.)

dubraro

Ještě porosteš, růst se začátkem menstruace nezastaví.
Je nepravděpodobné, že bys dorostla výška 180 cm.
Podle jednoduchého odhadu bude tvoje dospělá výška asi 174 cm.

Zdroj: http://kalkulac­ky2.idnes.cz/zdra­vi/zd_vypocet-telesne-vysky-v-dospelosti-na-percentilovem-grafu.php?die­ta=1&vek=10&vys­ka=148