Pajush44

Jakýmkoli způsobem zjistěte průsečíky přímky dané rovnicí y=-3 s parabolou,která je dána rovnicí y=x(na druhou)-3×-4 .

Nejlepší odpověď
RQLM

to není těžký ;)
obě rovnice dáš dohromady, čili y=y, čili

  • 3 = x2-3×-4 , po úpravě 0 = x2-3×-1 , a teď například pomocí diskriminantu, vietových vzorců atd. ti vyjdou dvě „iksové“ souřadnice dvou průsečíků, no a ypsilonová souřadnice bude v obou případech –3

Další odpovědi
quentos

analytickou geomatrii jsem z duše nesnášel, ale nedá se to zjistit pomoc í soustavy dvou rovnic o dvou neznámých? Resp. jednu už máme danou, že bychom ji dosadili do druhé?

mosoj

Je třeba zjistit , která hodnota x a y vyhovuje oběma rovnicím. Je na to matematecká ¨metoda, ale nechtějte abych si ji jen tak pro zábavu oživoval. Na to je můj zbývající čas příliš drahý.