Drap

Jakým způsobem lze zpracovat dřevo břízy, aby ho bylo možné využít v interiéru ?

Doplňuji:
Asi jsem dal chybné zadání otázky. Vím na co se bříza využívá i jaké má dřevo. Šlo mi spíš o to, jakým způsobem břízu upravit a zpracovat, aby se části dřeva i s kůrou daly využít v interiéru a kůra zůstala trvale na dřevě.

Nejlepší odpověď
anonym

Dnes se používá hlavně k soustružení. Točí se z něj například vázy, svícny, ale také dřevěné slánky, nebo kořenky. Nebo z něj lze vyrábět pěkné misky, ať už soustružené, nebo jenom dlabané dlátem. Pro výrobu nábytku se moc nehodí, nemá příliš pěknou kresbu a výsledek by byl takový ?plochý? (bez výraznější kresby, jako kdyby byl z plastu).
Doplňuji:
Pokud si vzpomínám, tak jsem viděl sešikmeně nařezány plátky břízy i s kůrou, poté to bylo nalakované bezbarvým lakem a používalo se to na různé myslivecké motivy.

Zdroj: http://www.kou­mak.cz/navody/zpra­covani-dreva-briza/

Další odpovědi
honza19hk

bříza je měkká a světlá,využití má spíš v dekoraci nebo do kotle.Pro stavební účely se moc nehodí.Rychle trouchniví.
Doplňuji:
kůra se loupe z každého dřeva, z břízy akor.Jak začne dřevo vysychat kůra se bude odlupovat. Pokd by jsi to měl nějaký menčí kousek kmene dá se odlupující se kůra přilepit třeba truhlářským klihem. Ale není to na velký počet m2.Ale pokud si vyhraješ a kůru přilepíš jde to ,pamatuj ale nebude to samé jako když by držela sama. Pokud to chceš, je lepší vyrábět z mladého stromu kde kůra není tolik silná a lépe drží než u starých stromů.