JJp

Jaký/který z následujících telefonů byste si vybrali? Či naopak nevybrali?

  1. Xiaomi Redmi Note 4

• desetijádrový MediaTek Helio X20, frekvence 2,1 GHz, 64bitový procesor
• GPU: Mali-T880 MP4

  1. Xiaomi Redmi Note 4 LTE Global / Xiaomi Redmi Note 4X

• osmiijádrový Qualcomm Snapdragon 625, frekvence 2 GHz, 64bitový procesor
• GPU: Adreno 506

  1. Lenovo K6 Note

• Frekvence procesoru 1,4 GHz (1 400 MHz), Počet jader procesoru 8 ×
• procesor Qualcomm Snapdragon 430 Octa Core

  1. Huawei Honor 6X

• procesor Kirin 655 Octa Core 64bit

  1. ASUS Zenfone 3 Max

• procesor Snapdragon Qualcomm 430 Octa Core

  1. jiný – který?

Všechny zmíněné mají 3GB RAM, 32GB interní paměť a displaye 5.5" IPS 1920×1080.
Cenová relace 5–6.5K Kč.
Mezi procesory 1) a 2) se neumím rozhodnout, Lenovo nepodporuje gorilla glass tvrzené sklo, 4) a 5) mají tlačítka v displayi, což se mi moc nelíbí.

Budu rád za jakýkoliv názor s důvodem pro/proti.

Opravdu přínosné reakce, děkuji, koupím si 3310. O.o

Nejlepší odpověď
Drap

Nic z uvedeného. Telefonem pouze telefonuji, přijímám SMS a vyjimečně zprávy posílám. Nic jiného nedělám a ani nepotřebuji. Žádný z uvedených bych tedy nedokázal a nechtěl plně využít.

Další odpovědi
led

Ak dobre vidím ide o tehly veľkosti fotbalového štadiona s povinnosťou leštenia obrazovky pri voľbe telefonného čísla. Ďakujem, neprosím si. Ja telefon používam na telefonovanie, stačí malý s možnosťou vyťukávať čísla aj bez pohľadu na obrazovku a prijímať hovory bez vykresľovania grafického kódu…

still

Promiň, ale nebral bych žádný z nich a to z jednoduchého důvodu, který už naznačil led: všechny jsou na můj vkus moc velké. Pro mou ruku (normální chlapská ruka) je ideální velikost do 4,7". Nad 5" už musím přehmatávat v dlani když chci dosáhnout zároveň na vršek i spodek mobilu. Aktuálně mám HTC s uhlopříčkou 4,7 a už v dlani cítím, že je to hraniční velikost. Měl jsem 5,5" Honor, ale zbavil jsem se ho právě z tohohle důvodu. Jsem praktický člověk a nemusím honit parádu za každou cenu. Když kolikrát vidím ty holčičky s malinkýma ručkama, jak zápasí s fabletem co dostali pod stromeček, tak se někdy musím smát :D

Klaproth

Pro mě je důležitá odolnost a výdrž baterie, jádra a frekvence mi nic neříkají. Z uvedených bych si tedy nevybral žádný.

Emefej

Vybral bych si ten, který vydrží nabitý 14 dní, tak jak to umí můj současný telefon. Tuším, že z tvé nabídky to není ani jeden.

Altair-AC

1 je z nich asi top pro tebe ,pokud nechceš tlačítka v displeji .Ale ještě bych čekal na recenze od dalších uživatelů.Popřípadě bych pak srovnal na heurece .Hodně štěstí

Arne1

Osobně jsem odvykl nosit kompaktní foťák – mobil co mám fotí líp až na to že nemá optický zoom. Kvalitní zrcadlovku tahá přítelkyně, nemá cenu jí konkurovat. Takže bych se koukal po kvalitě foťáku.

Dále jsem si zvykl na pohodné bezdrátové nabíjení. Argument že moderní mobily mají rychlonabíjení moc neberu – znamená to manipulovat s kablíkem. Naproti tomu držák v autě uznávám s integrovaným napájecím konektorem, takže bych hledat zda je pro ten typ mobilu k dispozici (a tím pádem mikroUSB zespodu).

O procesorech MediaTek se traduje, že mají mizernou GPS. Takže bych ho neriskoval.

mzm

To si asi musí rozhodnout každý sám. Každý má jinou představu o používání. Viz ostatní názory. Osobně jsem taky vybíral telefon. Pořád zkoumal vlastnosti a jiné nesmysly. Nakonec jsem si napsal, co potřebuju (já telefonovat, psát sms, občas navigaci a velmi zřídka web), chtěl jsem, aby vydržel nabitý víc jak den a display max 4". Požadavky splňovaly prakticky všechny telefony, co jsem našel, takže jsem zašel do prodejny, řekl, že chci něco co má max 4", podivil se, že mě nový stál akorát 1600 Kč a už ho tuším 3 roky spokojeně používám…