Gus_Fring

Jaký sport je jen zdravý i na profesionální úrovni?

Například profesionální ragbisti mnohdy trpí zdravotními problémy, jejich hra je velice agresivní. Profesionální fotbalisti musí často hlavičkovat, přestože je to nezdravé. Hokejisté na profesionální úrovni mají mnohokrát otřesy mozků. U cyklistů je obvyklý jejich hrb. Tenisti mají problémy s loktem. A tak dále.

Existuje tedy nějaký sport, který i na profesionální úrovni je jen zdravý a žádná častá rizika neexistují?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, šachy

Další odpovědi
zbyndo

Presne som chcel napísať to, čo Drap, len som počul, že aj to je riskantné, hráč môže dostať mikrospanok, a vy pichnúť si o strelca oko😂

Speed77

Ono příjde na to, co se myslí profesionální úrovní. Třeba dnešní profesionální kultristi jsou se zdravím úplně v háji. Problémy se srdcem a jinými orgány, různé nemoci, klouby, kosti,.. a přitom by posilování (i na velmi profesionální úrovni) mělo být pro zdraví velmi dobré a né naopak. Jenže profesionální úrovní se myslí doping – steroidy, chemie, náhražky skutečných jídel, mnohdy závadné doplňky, idiotské zatěžování v kombinací s tím vším a dalšími faktory. Jako i nesmyslné přejídání, a nejen trochu, ale neuvěřitelně moc a kolikrát pro tělo né moc přínosných jídel, obzvlášť v takové míře.
Posilovat i velmi tvrdě a často by nevadilo, kdyby ti „profesionálové“ nedělali vše pro to, aby se zničili. Odrovnali klouby a vše kolem nich, kosti, orgány, způsobili si problémy s trávením, s krví, s pohybem, někdy i s dýcháním, s plodností, vlasy, kůží, …
A ten doping a podobně je důležité vzít v potaz i u dalších sportů. I když u posilování je jednoznačně nejhorší.

Normálně je snad kterýkoli sport zdravý, ale asi u věech ti hrozí nějaké možné nehody. Pohyb = možnost úrazu. Kdo se nehýbe, ten nic neriskuje, jen své zdraví. :D
U všeho ti hrozí nějaký úraz a dokonce i smrt. Ale sport je zdravý.

S těmi šachy bych to tak bezávadně taky neviděl. S nadmírou stresu si taky pěkně můžeš poničit zdraví, problémy s trávením a co teprve infarkt nebo mrtvice. Nadmíra stresu, obav a nenaplněného očekávání ti můžou pěkně zavařit. ;) Vem taky v úvahu možnost sebevraždy (po prohře – když je to na profesionální úrovni) nebo vraždy, kdy tě ze vzteku zabije pokořený protihráč.

elkon

Např. poker.

Kepler

No, možná jen šachy. Ale ani tam to není jisté – jeden klimbající šachista si málem pinďourem vypíchl oko…

Kelt

Podívej se na výkony před několika lety a nyní. A můžeš srovnávat. Myslím světové rekordy v atletice, vzpírání a pod. Je zde snaha překračovat rekordy, překračovat své meze, ale za jakou cenu. Třeba si vezmi běh na 100 m, na 5000 m nebo jiné a vezmi to za posledních 100 let. Něco je díky tréninku a něco je už na úkor zdraví. Chceme toho hodně, do posilovny, zvládat všechny úkoly, být fit a udržet se co nejdéle v nejlepším stavu. Ale často zapomínáme na odpočinek.
A není důležité, co děláme, ale jak to děláme.

Nassin

Řekl bych curling.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

seraphico

Třeba šipky, curling, kulečník, střelba,… Jistě by se našly další sporty.