Ametyst

Jaký máte názor na cizince, kteří se učí česky?

Čeština je strašně těžký jazyk, na poslech, nejen na mluvení. Obdivujete cizince, když se pustí do učení jazyka, kde se skloňuje, časuje, občas se dokonce mění skloňováním písmeno ve slově v jiné? (Praha- Praze) Tolerujete jejich nedokonalou výslovnost?

Nejlepší odpověď
annas

Všímám si, že se některý cizinec naučí dobře česky, samozřejmě nepřesnoist toleruji, jiný se špatně poslouchá. Ale představuji si sebe,. jak bych cizí jazyk zvládala. Třeba v Maďarsku jsem se německy celkem domluvila, v Německu to bylo horší.

Myslím si, že to dělá jazykové nadání. Je to vidět třeba u slovenských jedinců. Někteří mluví perfektně,. jiní nikoliv.

U nás bydlí Slovák už 50 let,. nenaučil se česky. Moje kolegyně zřejmě nebyla jazykově nadaná, také se za 50 let rovněž nenaučila češtinu, mluvila česko-slovensky.

Nikoho neodsuzuji, ale vyhovovala by mně spíš rodná slovenština.

Samozřejmě nemyslím angličtinu, nebo němčinu a další jazyky. Jinak fandím těm, kteří se naučí jiný jazyk než svůj vlastní.

Další odpovědi
Kepler

Někdy sice působí komicky, ale jinak mají můj respekt.

iceT

Fandím jim, stejně jako bych fandila Čechovi, který se snaží naučit řeč země, ve které se právě nachází.

Rokio

Pokud se ještě přizpůsobí zákonům České republiky a budou dodržovat alespoň základy etikety, tak na území Česka mohou žít. Náboženství mohou mít takové, které uznají za vhodné.

Jinak mají můj obdiv, ale musí splňovat podmínky v prvním odstavci.

ten který je

Mám kamaráda z německého Stuttgartu,který navštěvoval pravidelně mnoho let naší zem i za doby socialismu.V sou­časnosti se zde usadil natrvalo a oženil se s Češkou.Jeho jazyková úroveň je na vysokém stupni,protože při běžném hovoru říká ,,ty vole´´.Jen tak mimochodem toto oslovení má původ v němčině,ale to je už mimo rozsah této otázky.:-)

anonym

Velký respekt k jejich odhodlání zdolat těžký úkol aniž by to mělo ve výsledku nějaký znatelný přínos. Současně s tím ale i údiv proč ten čas raději nevěnují jinému jazyku kterým hovoří více lidí a v ekonomicky vyspělejších zemích s vyšší životní úrovní než zde.

Pepa25

Nejvíc cizinců učících se česky potkávám mezi polskými kněžími a jsou mezi nimi obrovské rozdíly: někdo mluví brzy docela dobře a někdo pořád strašně. Určitě se to liší podle původu a v případě Poláků je myslím tak 50% úspěchu v tom vědomě potlačit silný a typický polský přízvuk.

metro

Já vím o jednom, kterej se učí česky už 3 roky a jde mu to slušně; má o tom i svůj kanál na YouTubu: https://www.y­outube.com/chan­nel/UCR1g1XlKP3ytV-VvirbERMQ