BEAES

Jak se naučit anglicky – doma…

Nevíte někdo jestli se jde doma naučit anglicky, třeba pomocí CD......máte s tím někdo zkušenost a kde bych takové CD sehnala, napište mi prosím jeho název, děkuji.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jako lektorka angličtiny, popravdě řečeno, obdivuji každého samouka, který se opravdu sám naučí jakýkoliv jazyk tak, že ho pak umí i použít. Takže bych nejraději doporučila lektora, který Vám bude dávat individuální výuku.

Ale pokud jste taková nátura a chcete se učit opravdu sama, pak doporučuji následovné:

  1. Čtěte anglické texty – v knihkupectvích jsou k sehnání knížky určené pro studium jazyka. Jsou to uprevené, zjednodušené texty skutečných děl. Jsou očíslované podle stupně znalosti jazyka, pro který jsou určeny. Pokud jste začátečník, pak to bude 1. (Zkontrolujte si na zadní desce knihy stupnici, každé vydavatelství ji má trochu jinou). Jestli nemáte žádný základ, zkuste si v nějaké učebnici porjít alespoň první dvě lekce a pak teprve si kupte knihu.

ALE POZOR!!! Nečtěte se slovníkem v ruce. To Vás brzy unaví a odložíte knihu dříve, než byste z ní něco pochopila. Určete si takový kus, který jste schopná přečíst – odstavec, kapitolu, to záleží na Vás. Nejprve si jej přečtěte jen tak celý. Pak si vezměte tužku, znova si přečtěte svůj kus, ale tentokrát si podtrhněte slova, kterým nerozumíte. Pak vyměňte tužku za gumu. text si přečtěte ještě několikrát, ale tentokrát gumujte podtržení u slov, která čtením pochopíte. Až ta co zbydou podtržená, najděte ve slovníku.
2)Sledujte filmy – pkud máte DVD, je to lepší, protože můžete vypnout titulky. Vybírejte filmy hodně realistické, situační nebo romantické, aby řeč byla co nejpřirozenější. Nesnažte si ale překládat, co slyšíte – výsledek by byl asi stejný, jako u čtení se slovníkem. Jen sledujte film a poslouchejte. Můžte si jej pustit také jako kulisu a třeba u filmu žehlit, vařit, prostě dělat něco jiného, než jen seldovat, co se tam děje. Film si pusťte několikrát po sobě. Můžete i zastavovat a vracet záznam. Titulky si pouštějte jen pro kontrolu, abyste se ujistila, že jste rozuměla správně.

  1. Poslouchejte – písničky na CD, zpočátku pomalejší žánry, později můžete i cokoliv. Nepočítejte, budete rozumět 100%, v písničkách jsou často obraty, které nejsou běžné, ale zkuste pochopit, o čem se zpívá.
  2. Mluvte – máte-li přátele cizince, pokuste se s nimi být maximálně v kontaktu. Pokud Vás někdo zastaví na ulici a začne se Vás anglicky na něco ptát, neutíkejte hned zbaběle, ale pokuste se mu odpovědět, i za cenu, že by to nakonec bylo způsobem „ruce, nohy, tužka, papír.“
  3. Pište – zkuste si třeba přes internet najít někoho, s kým si budete moci dopisovat.

Další odpovědi
anonym

Ahoj,mas moznost se ucit anglicky na pocitaci,vytukej si ve vyhledavaci-anglictina online a tam te to uz navede dal.

StandaSan

Připojuji se, čtení, poslouchání a mluvení, třeba s nějakým partťákem, je to nejlepší, co můžete udělat. Ještě mě napadá vyzkoušet nějaký kurz online. Mě se celkem osvědčily stránky https://kurzy­onlinezdarma.cz/ , tak zkuste mrknout, viděl jsem tam i kurz angličtiny :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyan

Tiež odporúčam, čítať, počúvať a vyslovovať...­..knihy, pozerať videá na youtbe, filmy, seriály a hovoriť si v duchu alebo s niekým :) Ináč tiež používam angličtinu bez biflovania a presne podľa toho je urobený ten program. Oplatí sa vyskúšať ho www.anglictina-bez-biflovani.cz/video-anglictina-bezna-konverzace?a_box=y7x­556ws

Betty33

rada od nuk nuk je moc dobrá, to jsou fakt dobré nápady. Já se učila taky doma, ale ne teda podle CD, ale podle online kurzu a to pomocí této metody http://www.an­glictina-bez-biflovani.cz/prin­cip-anglictiny-bez-biflovani. Je to něco jiného než klasické učení se slovíček, ale mě to třeba naprosto vyhovuje a učení je pro mě mnohem jednodušší než bývalo. Možná je to i tím, že mě to vážně baví, takže u toho vydržím mnohem víc času a nemusím se do učení těšit. Tohle kdybych měla třeba i se cvičením, tak jsem nespokojenější člověk :D

Layla

Já jsem chodila na kurz angličtiny http://www.pa­rakalo.cz/anglic­ky-jazyk/. Bylo to fajn, něco mi to dalo, ale největší pokrok v jazyce jsem udělala, když jsem mluvila. Můžu doporučit…najděte si nějakého známého na chatu nejlépe z dané země a mluvte spolu přes skype. Je to super a dá vám to opravdu hodně 🙂