JarkaHor

Jaký máte názor na bylinky ? Mají na tělo dobrý vliv ?

Nejlepší odpověď
Kepler

Určitě. Některé mi pomohly tam, kde pilule byly krátké. V mém případě třeba ostropestřec.

Další odpovědi
Rokio

Určitě lepší vliv než psychofarmaka.

Ametyst

Rozhodně mají. Naši předkové to věděli a měli lepší znalosti než my. Ostatně mnoho bylinek má přívlastek “lékařský”.

zjentek

Určitě, už jen při pouhém pohledu na ně anebo se zkus mezi kvetoucími bylinkami třeba k večeru jen tak projít a zhluboka se nadechnout… a garantuji ti prožití malého zázraku. (;

Drap

Ano, bezesporu mají.

EKSOT123

Určitě. Zjevně bylo v Božím plánu, aby člověk měl rostlinu jako společníka nejen na jídlo a okrasu, ale i na zdraví. Čínská medicína kdysi zašla až do extrému a na Youtube je na toto téma spousta mystických filmů.
Často je ale problém s průkazností účinku bylin, protože účinek často bývá pozvolný. Sice v tomto směru udělaly poslední dobou farmakologické společnosti nevídané pokroky, ale myslím není v jejich zájmu zveřejňovat účinky bylin. Přesto je tento obor pořád v plenkách. Nějaký vliv na zdraví má asi většina bylin, Janča-Zentrichův lidový bylinář posbíraný nejen u nás, ale i na Ukrajině a jinde v Evropě obsahuje obrovské množství bylin, které naše babky bylinářky vůbec neznaly. Někteří bylináři dokonce posílali své klienty na zahradu, ať si tam sami natrhají směs nahodile rostoucích bylin, že si z toho tělo vybere. Nevím, nevím, no aspoň to bylo v souladu s obecným doporučením po čase složení čajů obměňovat, neužívat pořád to samé.

majki636

Jelikož s nimi mám dobré zkušenosti, tak vím, že na tělo dobrý vliv mají a léčí. Když by si něco takového sháněla, tak doporučuji si projít www.altaherba.cz

IvkaH

Taky patřím mezi ty, co bylinkám věří. Osvědčily se mi hlavně u dětí, a to konkrétně od altaherby.

_Bůh_

Rokio: Proč bys řekl?

zjentek

Rokio prý teď někdy cosi z farmak „vysadil“, tak možná si místo toho v kořenáči vysadil kozlík, kdo ví…