Má úplněk Měsíce nějaký vliv na organizmy?

Máte s ním nějaké problémy?
Proč chodily,možná chodí, „báby kořenářky“ trhat právě za úplňku svůj artikl?

Nejlepší odpověď
quentos

jasně že má. Existuje přímo kniha „Léčivá síla Měsíce“, tam se lze vše podrobně dočíst. Známá je třeba taky zvýšená pravděpodobnost početí dítěte za úplňku; na mnohé působí tak, že jsou při úplňku na zabití – viz třeba mou sestru.

Další odpovědi
annas

Úplněk a bylinky.
Je pravda, že den úplňku je téměř pro všechny druhy koření a jejich části vynikajícím okamžikem pro sběr. Právě kořeny nasbírané při úplňku nebo při ubývajícím Měsíci mají větší léčivou sílu než kořeny nasbírané jindy. Kořeny – zvlášť ty, které mají sloužit léčení vážných nemoci – navíc nesmějí být vystaveny slunečnímu světlu. Za úplňku jsou v noci v lese a na místech sběru v podstatě dostačující světelné podmínky, aby bylo možné bylinu identifikovat, zatímco o novoluní si člověk nevidí ani na špičku nosu. Dříve baterky neexistovaly a nikoho by ani nenapadlo jít do lesa s pochodní, lidi znalé kořenářství už vůbec ne.
Podle stránky o bylinkách.

Vliv úplňku na člověka.
Záleži především na tom, jaké získal jedinec dědictví a v kterém znamení přišel na svět. Já mám podle astrologa prý nejhorší variantu – jsem narozená ve znamení, kdy vládne Měsíc a přechází ve vládu Slunce, takže mě ovlivňují obě planety. Ač nerada přiznávám, pociťuji zvýšenou citlivost, nespavost, nervozitu, nesoustředěnost, podléhám emocím, vše příliš prožívám … Strašná kombinace …

flodur

omlouvám se za opakování odpovědi,špatně jsem klikl