Kwok

Jaký kondenzátor použít jako rezervoár energie pro dvě ledky na 5V aby svítily tak 20s? Nabíjet se bude z ručního dynama

Jaký kondenzátor použít jako rezervoár energie pro dvě ledky na 5V aby svítily tak 20s? Nabíjet se bude z ručního dynama v baterce.

Odpovědi
Hlada

Napětí při vybíjení kondenzátoru klesá exponenciálně. Kondenzátor je navíc velký, proto je nevhodný. Pro tyto aplikace se používají malé knoflíkové akumulátory.

ptáč

Co největší kapacitu. Aspoň 2000 mikro Faradů a víc. Ale diody na 5 V s obrovským elektrolytickým kondenzátorem, to nemůže svítit déle než 5 sec. Leda použít na menší napětí s předřadným rezistorem. Ale to je bastlení na nic.