Kepler

Jaký je váš vztah ke klasické („vážné“) hudbě?

Vlasta Burian řekl, že hudba je malba, na kterou se díváme ušima.

https://pixaba­y.com/en/music-violin-treble-clef-sound-278795/

Nejlepší odpověď
ivzez

Jiné

Poslouchám téměř výhradně klasickou hudbu
(jen občas prostřídám s folkem či country).

Další odpovědi
Kelt

Podle nálady, někdy si ji pustím

Těžko se odpovídá, respektive hledá vhodná varianta. Mám rád vážnou hudbu, ale na koncertě jsem nebyl skoro 30 let. Dostat se dnes ke konkrétní hudbě, skladbě není problém, jak v televizi, poslech z you tube, nebo z CD, ale není to ono.

Drap

Jiné

Můj vztah k vážné hudbě je kladný.

anonym

Mám ji rád (a)

Klasickou hudbu mám rád, i když se v mé generaci „nenosí“ ale mi osobně jsou názory ostatní ukradené. Poslouchám si co chci a taky nikomu do toho nemluvím.

Jan Kunčar

Mám ji rád (a)

Mám ji rád, ale jenom hudbu z některých období.

Malvína

Podle nálady, někdy si ji pustím

Můj oblíbený je jazz a swing, avšak někdy je opravdu nálada na vážnou hudbu. Rozhodně mi nevadí.

xxx3

Mám ji rád (a)

Ale každý klasikofil ví, že věta „mám rád vážnou/klasickou hudbu“ je podobně vypovídající, jako „mám rád populární hudbu“. Takže ano, mám rád klasiku, ale vybírám si. Upřednostňuji baroko, a pak konec 19.st. a 1. polovinu 20. st.

Jiří Bohumil

Podle nálady, někdy si ji pustím

Pro vážnou hudbu je potřeba si udělat čas a plně se věnovat jejímu poslechu.
Což u většiny polulární hudby nutné není. Ta se dá poslouchat jako „podmalování“ atmosféry a i při práci. Podobně je tomu ale i s poslechem určitých forem jazzu, který rovněž rád poslouchám.:-)

klob1

Mám ji rád (a)

Každá hudba je dobrá, která má hlavu a patu, melodii. Není problém, mám své i vybrané. Popř. hraji vlastní Klasickou hudbu, ale to hraji i všech dalších žánrů. Takže nic špatného na ní nevidím. Je to podle nálady a okolností vždy s tím poslechem. A většinou hudba se vytvářela, vytváří. Každá z nějaképředchozí vznikne další jiná.
Jak by mohl Rocker říci, že nesnáší třeba lidovky nebo dechovku, když plno prvků je z nich v Rocku? A tak to je s většinou, vždy kořeny oné hudby bývají v jiné.
Dost některých stylů čerpá právě z Klasiky.

Lukes888

Podle nálady, někdy si ji pustím

Hlavně když jsem v ,,náladě". :D

dudu

Podle nálady, někdy si ji pustím

Rokio

Ani náhodou, ale nevadí mi

Klasická hudba není můj šálek kávy, ale vyloženě mi nevadí. Jako doprovod některých filmů mi přijde i prospěšná (např. Harry Potter).

Hlavní plus klasické hudby je podle mě její nadčasovost a vysoká náročnost.

Jinak můj oblíbený klasic je Mozart a Bethoven.

orestez

Podle nálady, někdy si ji pustím

Anikitos

Mám ji rád (a)

Nejradši mám asi Paganiniho, a hned pak Beethovena, Vivaldiho, Mozarta, Strausse ml..... Ale je to jako s moderníh hudbou některé písničky se mi líbí jiné ne, některé skladby se mi líbí a další ne…

Mám rád i středověkou hudbu a napodobeniny antické, prostě všechno, co je dobré a na co mámm zrovna náladu. :)

Až na rap a hip hop poslouchám i všechny druhy/styly hudby.

Lukyn0

Jiné

Neutrální – vážím si jí, nevadí mi, ale nevyhledávám ji…

Mc Merkurion

Jiné

… mám rád dobrou hudbu, bez ohledu na žánr (přestože některé preferuju), takže nerozlišuju vážnou, pop, lidovky … líbí-li se mi to, rád si to poslechnu …

Lukyn0

Neutrální – vážím si jí a nevadí mi, ale nevyhledávám ji.