Avatar uživatele
Damiana

Jaký je váš názor na podnikavé české děti? …

Dnes se tu objevila otázka od třináctiletého uživatele, co se jeho podnikání týká…
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/musim-podat-danove-priznani-zato-ze-si-vydelavam-na-hledani-bezpecnostnich-chyb-i-kdyz-mi-je-jen-13

Možná proto, že je zažité, že dnešní děti jsou vesměs hajzlíci a líní flákači, se nám moc nechce věřit tomu, že by některé mohlo být jiné. Narazila jsem na tento zajímavý článek z USA.
http://www.fir­stclass.cz/mys­leni-bohatych/jak-se-rodi-podnikatele-v-americe/
Poslal mi ho kamarád, který říkal, že on se (paradoxně) podobně angažoval v době, když byl v Pionýru a prý se to cenilo. Takové zlepšováčky, ocenění – dokonce finanční a poté zájezd do automobilky Tatra(!) Na průmyslovku ho vzali bez přijímaček…
Myslíte, že by děti s podobným přístupem dnes měly u nás šanci? Věřilo by se jim?
Doplňuji:
Mě se velmi líbí tento názor Marka Zuckerberga:
„Děti jsou při narození tabula rasa. Tento nepopsaný list popisují rodiče podle toho, čemu oni věří a co sami umí. Děti jim bezmezně věří, co je správné a co špatné. Přebírají hodnotící systém svých rodičů, stávají se jejich kopií. Musejí, nemají jinou možnost. Poslouchají-li, jsou chváleny. Snaží-li se děti být své, jsou trestány. Brzy pochopí, že chvála hřeje a trest bolí. Ze strachu před trestem začnou stát o pochvalu. Nechtějí slyšet „Styď se“, protože pak mají pocit, že nejsou dost dobré. V dětech je rozvíjen strach z neúspěchu. Celé dětství je založeno na strachu. Pak se děti naučí vyhnout trestu tak, že začnou snižovat úspěch jiných, pomlouvat, zesměšňovat, žalovat na ně. Tak se i ve škole vychovávají žalobníčci a závistivci. To je důvod, proč se 99 % lidí domnívá, že když pomluví jiné, bude na tom lépe. Proto 99 % lidí hledá chyby jen u jiných a jen výjimečné procento se nebojí riskovat, odejít z jistoty a třeba podnikat. Lidé nemají strach ze smrti, ale ze života. Nevěří si. Cítí se neúspěšně, ještě než to zkusí.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, aramah, iceT, johana 56, hanny 2, fcoop, anonym, zjentek, gagaga před 3990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Nevím,jestli jsou dnešní děti na odpis,tedy flákači a pod.,ale co jsme z nich vychovali,to máme doma. Zbytečné rozebírat.
Jsou jiní,než jsme byli my a vsadil bych se,že o nás tvrdili dospěláci něco podobného.
Také z naší „budoucnosti“ nejsem „vodvázanej“.kdo by byl,ale to je tak všechno.
Ale bílá vrána se jistě najde.
České děti jistě podnikavé budou,nejenom české,otázka by mohla znít – co to je za aktivity,kterým se věnují, a o čem jejich rodiče nemají ani páru.
Stejně jako kdysi u nás.
Když jsme byli děti.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Damiana

fcoop: Mě se zase líbí názor, že:
„Rodiče dokážou dítě spolehlivě připravit na to, aby obstálo před 30 lety.“

před 3991 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek