Mili @

Jaký je váš názor na anorektičky?

Já tohle nepochopím, když si nějaký kostlivec připadá tlustý…

Nejlepší odpověď
BEAES

Anorexie jakožto porucha příjmu potravy byla sice popsána již kolem 2. Století, ovšem do lékařské terminologie se dostala až v 19. Století. Mentální anorexie je zařazena mezi psychické poruchy, konkrétně poruchu osobnosti, jenž se možnými následky okamžitě zařazuje mezi nejtragičtější. Dost se o ní mluví v souvislosti se součastným módním trendem, ovšem v tomto názoru panují u odborníků dohady. Anorexií lidé trpěli i v dobách, kdy štíhlá linie nebyla vzorem dokonalosti, akorát se ví jen o některých případech. Trpěla jí například i císařovna Alžběta Bavorská, jíž budete spíše znát jako princeznu Sissi. Její posedlost byla ve své době zájmem okolí. Veškerý svůj volný čas věnovala sportu a nikdy jí nikdo neviděl sedět, pokud nemusela. Byla přímo posedlá kontrolou své váhy, která se při jejích 172 cm pohybovala někde v rozmezí 44 a 48 kilo.

Další odpovědi
anonym

anorexie je nemoc,bohužel takové dívce protože většinou tím trpí dívky se těžko vysvětluje jak je to nebezpečné,je to stejný návyk jako alkohol,když dívka začne hubnout a neví kdy přestat,tady pomůže jen dobrý lékař nadávání do kostlivců jím nepomůže

Jahoda

Já také ne… 17.11.2010 zemřela nejznámější anorektička z Paříže ve věku 28 let. Byla to modelka a mohli jste ji vidět v různých časopisech. Veřejně proti anorexii bojovala.

Miroslavst

A ještě si říká modelka :D

iceT

Já mám nadváhu,ale nestydím se za to,radši budu mít pár kil navíc,než chodit a chrastit.Komu se budu líbit a nebo nebudu atˇ si každý vybere.Nemám ráda lidi,co člověka posuzují podle toho,kolik váží a na ty vnitřní kvality nehledí.Kdybychom byli všichni štíhlí a hubení,tak bude na světě nuda.
Moje známá má opačný problém než je anorexie,zatím asi v počátcích,ale nenechá si vymluvit,že má normální váhu a chce jestě hubnout,bohužel tím způsobem,že se nají,pak si řekne"je mi špatně"a jde se vyzvracet.
Že si ničí zuby a další,o tom nechce ani slyšet a ke specialistovi ji asi nikdo nedokope.Ukázala jsem jí včerejsí foto té anorektické modelky,co zemřela,abych jí otevřela oči,ale minulo se to účinkem a ještě řekla,že z toho strach nemá.Ale netuším,co z ní zbyde za pár let,už tedˇ vypada starší než já a to je mezi námi skoro na den 5 let rozdíl.
Myslím,že nejvetší podíl na tom jak ty příliš hubené dívky a ženy vypadají má velký vliv mo'dní průmysl a prezentace toho,že jedině kostra potažená kůží je to správné,jak by žena měla vypadat.
Diskuze k onomu článku byla neméně zajímavá.