foxxx

jaký je trest za zpronevěru?

Dobrý den chtěl bych se zeptat, jaké mám šance u české jurisdikce, když mi byla zpronevěřena částka o výši 42 000 Kč? Smutnější věc je ta, že byla prováděna od člena rodiny (sestra).

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

foxxxi, se sestrou bych se pokusila udělat pořádek v rámci rodiny. Pohrozila bych jí žalobou, ale rozhodně bych s ní nespěchala. Rodinné vztahy jsou vždy velmi ožehavá záležitost.
Zkus problém otevřít před rodiči a řešte tuto nepříjemnou záležitost nejdříve mezi sebou. Na policii se samozřejmě můžeš obrátit kdykoliv po té, když zjistíš. že smírné řešení nepřichází v úvahu. Nedopídí-li se ani PČR k nějakému pozitivnímu výsledku, tak potom přichází na řadu soudní žaloba.
Pokud sestra nemá žádný „škraloup“, tak jí hrozí „maximálně“ podmínka a ani tou si nejsem jistá. Jestliže prokážeš „zpronevěru“, tak soud asi rozhodne o náhradě škody. Pro soud to není nijak vysoká částka.
Ostuda v rodině by mohla zabrat. Každopádně nebude pro sestru příjemné ani předvolání na policii.
Než se do řešení pustíš, tak si řádně připrav podklady. Buseš muset dokázat, co se vlastně stalo a jakým způsobem Tě sestra o peníze připravila.
Hodně štěstí.

Mluvíš o posouzení její zpronevěry ve vztahu k české JUSTICI, jurisdikce je pojem, který máš vysvětlen níže.

zdroj WIKI:
Jurisdikce (lat. iurisdictio) je soudní pravomoc nad vymezeným územím nebo nad svěřenými lidmi. Území, nad kterým územně příslušný soud vykonává svou pravomoc, se nazývá soudní obvod.

Další odpovědi
Drap

Záleží i na okolnostech. Maximálně za velké 10 let. V tomto případě pokud je to poprve, tak by se dala odhadovat podmínka