Avatar uživatele
Registrovaný

Prodavačka mi v obchodě krátila tržby,přiznala se,podepsala dluh.V případě nesplácení jaká je lhůta na podání trest.oz

Zajímá mě když mám podepsán dlužní úpis.Do jaké lhůty po zjištění zpronevěry mohu podat trestní oznámení aby toto nebylo promlčeno?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Záleží na způsobené škodě. Viz § 34 odst. 1 trestního zákoníku, kde se hovoří o promlčení. K otázce vlastní výše škody koukněte na § 138 odst. 1 trestního zákoníku. Zpronevěra je definována § 206TZ. Lhůta se však nepočítá od zjištění, ale od spáchání. To znamená, že pokud, poslední tržbu krátila 1. ledna a vy na to přijdete až 1. září, lhůta se počítá od toho ledna. Také, aby to byl trestný čin, tak součet všech zkrácených tržeb musí být nejméně 5.000,-

- takže škoda do 49.999,- promlčecí lhůta 3 roky
- škoda do 499.999,- promlčecí lhůta 10 let

P.S. Uvedené věci se týkají zpronevěry spáchaná po 1.1.2010, před tím platil jiný trestní zákon, kde se to počítalo jinak.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni-zako nik/

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.