Jaký je rozdíl mezi Windows 7 verzi 32 bitu a verzi 64 bitu.

Koupil jsem si OS Windows 7. Balení obsahuje dvě instalační CD 32 bit. a 64 bit. verzi. Nevím, pro kterou z nich se rozhodnout. Čím je instalace té, nebo oné verze podmíněná ?

Nejlepší odpověď
pechota

Jak vybrat nové Windows – zvolit verzi 64bit nebo 32bit? Poradíme, jak se rozhodovat při výběru a jaká hardwarová kritéria zohlednit.

Od dob Vist není situace při výběru nového operačního systému tak jednoduchá, jak za starých časů XP, kdy byly na výběr jenom Home a Professional, domů si člověk koupil automaticky Home, do práce Professional a nebylo co řešit. Visty a Sedmičky jsou ale najednou ve dvojím vydání, 32 bitovém a 64 bitovém, takže situace se začíná komplikovat.
Kdy nasadit 32 bit

32bitový systém – tedy klasicky Windows 7 Home Premium 32-bit a Windows 7 Professional 32-bit nasaďte automaticky na starší hardware. Pokud máte RAM do velikosti 3,5 GB, není co řešit, protože toto je optimální volba pro vás a nasazení 64 bitů by vám jen zbytečně komplikovalo život.
Kdy nasadit 64 bit

64 bitové systémy (tedy ve většině případů Windows 7 Home Premium 64-bit a Windows 7 Professional 64-bit) umožňují využít kapacity, kterou už 32bitové operační systémy nezvládají – takže pokud máte RAM 4GB a více, neváhejte a využijte svůj hardware naplno. Přinese vám to navíc funkční využití obou jader, která všechny novější procesory mají.

Pro tyto nové systémy už existuje dostatek programů ve své 64bitové variantě, navíc co funguje pro 64bitovou Vistu, funguje na 99% také na 64bitových Win 7. O kompatibilitu se staršími aplikacemi, určenými pro 32bitové Windows také nemusíte mít obavu, ta se zde řeší rozdělením známé složky Program Files na dvě: klasické Program Files, kam se instalují novější programy, napsané pro nové systémy a pak Program Files x86, kam se automaticky instalují 32bitové aplikace, které pak běží na emulované 32bitové vrstvě (x86 je jiné označení pro 32bitovou platformu). Ve výkonu a běhu programu ale opravdu nepoznáte, v které z těchto složek se nachází, všechno je automatizováno natolik, že běžný uživatel si žádného rozdílu v rychlosti a výkonnosti opravdu nevšimne.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/odpo­ved/jaky-je-rozdil-mezi-windows-7-verzi-32-bitu-a-verzi-64-bitu

Další odpovědi
Děda Louda

32 bitů.

Hlada

64 bitovou verzi je možné nainstalovat na takový HW, který umí zpracovávat 64 bitová slova.

mosoj

Určitě nejsem ten co by měl odpovídat.

Protože mám ale nový počítač a na něm win 7 x64 profesional( 64 bit). Napíši jenom to co vím.
Insatalaci win 7 x64 jsem zvolil proto, že jedině tento OS podporuje RAM vyšší než 3,5 GB. Pokud si zvýšíte RAM nad 4 GB a máte 32 OS jako by jste tu RAM neměli.
A je perspektivní do budoucnosti.

Pokud váš procesor podporuje 64 bit tak při OS 32 je procesor nevyužitý, jedině OS x 64 dokáže využít výkon těchto procesorů. Podmínkou ale je, že máte program, který 64 bit podporuje. Mám ZONER 13, který podporuje x64 a tím i vícejádrové procesory. Těch programů zatím moc není. U her to bude zřejmě jiné, ale o hrách nic nevím.

Některé 32 bit programy prý ale na X64 nejedou, ale zatím jsem se s tím nesetkal ani od známých neslyšel. Jede mi tam vše na co jsem byl zvyklý v XP.

Jedině OS 64 bit dokáže využít ve spolupráci s patřičným programem výkon nových výcejádrových procesorů a umožní používání větší paměti RAM než 3,5 GB.

Pravdou ovšem je, že zmíněný ZONER 13 lze spustit jak v 32 bit. verzi tak v 64 bit. verzi. Mám pro každou verzi svého zástupce na ploše. Z výše uvedených důvodů používám ale verzi x64. Mám 8 GB RAM paměť a čtyřjádrový procesor. Upravy fotek na tom jedou jako fík.

alexandra

To by mě taky zajímalo,já myslím,že to bude podmíněno tím,jaký máte počítač.Počkáme na nějakou srozumitelnou odpověď,to co odpověděl děda louda,nemá hlavu ani patu.A vůbec žádné vysvětlení,jak jste chtěl.Doufám,že se najde někdo kdo odpoví podrobněji.

irij

Pokud bude 2GB RAM (a méně) dej 32bit. Nad 2GB dej 64bit. Zkušenosti s oběma jsou různé.