Putin

Jaký je rozdíl mezi třešněmi a višněmi?

Doplňuji:
Díky! Jen mi vrtá hlavou, jak je poznat od pohledu .. ?

Nejlepší odpověď
brillant

Třešně jsou nasládlé a křupavé. Višně bývají víc kyselé.

Další odpovědi
Drap

Převážně v chuti. Višně většinou mají výraznější, často trochu návinnou chuť. Třešně jsou většinou sladší.

setapouch

Rozdilu je cela rada. V chuti plodu, habitu stromu, kvalite dreva… U plodu bych rozdil prirovnal k rozdilu mezi pomerancem a citronem.

talka

Višně jsou snad menší a tmavší – zvláště třešně/chřupky jsou větší a světlejší.

Doplňuji:
Dotaz byl přece: jak je poznat od pohledu .. ?

briketka10

talko

Dotaz sice zní, jak je poznat od pohledu,
ale až po doplnění, Putinova otázka byla
položena před 2 hodinama a to už mnozí
odpověděli.

anonym

Rozdíl je markantní,třešně jsou sladší ,bývají i větší ,ale obojí se dají po úpravě pít.
Jen nevím co je návinná chuť.

briketka10

odkazy obrázků jsou obráceně omlouvám se..

briketka10

od pohledu se poznají plody těžko, když jsou
např. stejně červené, tak je nepoznáme :(
Třešeň
http://data.la­buznik.cz/labuz­nik/images/640x480/­14450.jpg
Višeň
http://img6.hy­perinzerce.cz/x-cz/inz/8475/8475839-tresen-tresne-a-jine-ovocne-stromky-1.jpg