Respekt

Jaký je rozdíl mezi seriálem a filmem ?

Seriál má například tři díly a každý z těchto díllů na sebe navazuje a trvá jednu hodinu a půl. Film ovšem také. Jaký je tedy mezi nimi rozdíl ?

Nejlepší odpověď
annas

Filmové série jsou obvykle skupiny po sobě jdoucích a na sebe více či méně navazujících hraných filmů. V převážné většině případů vznikají z důvodů komerčních. Vznikají tedy v případech, kdy předchozí snímek zaznamená u diváků komerční úspěch a vydělá pro své tvůrce a producenty hodně peněz, na podkladě tohoto úspěchu je následně natočeno jeho další pokračování, obvykle se stejnými herci v hlavních rolích – filmové dílo tedy vzniká postupně, kaskádovitě..

Např. Básníci, Rada Vacátko, Četnící

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fil­mov%C3%A9_s%C3%A9rie

Seriál v umění je nejčastěji dramatické audiovizuální dílo rozdělené na několik dílů. Jednotlivé díly mají většinou stejný časový rozsah, zpravidla kratší než samostatné dílo (např. „celovečerní“ fil­m).

Nejobvyklejšími druhy seriálů jsou rozhlasové a televizní seriály.

Počet dílů bývá různý. Některé seriály jich mají skutečně jen několik, jiné stovky. U seriálů je také běžné, že jsou časem přidávány navazující díly.
Seriály začínají pilotním dílem. Tím může být jednoduše první díl, první dva díly tvořící dvojepisodu nebo pilotní film, tedy celovečerní film použitelný samostatně i jako začátek seriálu (označuje se pak jako „nultý díl“ seriálu).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­levizn%C3%AD_se­ri%C3%A1l

Televizní seriály
Četnické humoresky, F. L. Věk, Cirkus Humberto atd.

Další odpovědi
iceT

Pokud se jedná dejme tomu o tři celovečerní filmy o délce 90 minut,jako byla například Bouře století,tak by se mohlo jednat o minisérii.
Když se kdysi vysílalo Planoucí pobřeží,bývalo to nazýváno minisérie,hlavně Taliáni jsou tím proslulí,třeba Piráti měli jen čtyři díly po 90 minutách .

jareknovak4

Seriál má obvykle více dílů a děj na sebe navazuje přímo. Ve filmu je jeden příběh od začátku do konce, další díl volně navazuje. Vyjjímkou jsou rozdělené příběhy do dvou filmů jako je poslední díly Harryho Pottera.