Neonka

Jaký je rozdíl mezi celopancéřovým a polopancéřovým klavírem?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Celou konstrukci klavíru a všech jeho částí nese masivní baraš čili půda s rezonanční deskou (nebo u křídla korpus) s litinovým rámem (polopancéřový nebo celopancéřový). U celopancéřového pianina sahá litinový rám až k hornímu okraji skříně (zahrnuje i prostor ladicích kolíků, kdežto polopancéřový nástroj má ladicí kolíky mimo rám. Baraš či korpus nese skříň, v níž je uložen mechanismus klavíru se strunami a klávesnicí
Doplňuji:
díky led .....máme celopancéřový doma, tak to vidím při ladění

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Klav%C3%A­Dr

Další odpovědi
Rocker

Polopancéřový klavír má neprůstřelnou karoserii,celo­pancéřový pak i podvozek:-)