samicek333

Jaký je rozdíl mezi klavírem a pianem?

Vzhled?
Doplňuji:
dvě shodné odpovědi, ale i tak děkuji…

Nejlepší odpověď
annas

Na stejnou otázku jsem již odpovídala.
Pianino je piano, které většinou stojí někde u zdi, vidíme ho tedy „nastojato“. Je mladším sourozencem klavíru (křídla), tedy nástroje, který se používá většinou ke koncertním účelům a vidíme ho stát na třech nohách „naležato“. Pianina nezaberou tolik místa, proto je máme většinou v bytech, klavíry (křídla) najdeme většinou v sálech, v divadlech a na koncertních pódiiích. My budeme oběma typům, tedy pianinům i klavírům, říkat všeobecně PIANA.

Klavír – také se mu říká křídlo. Je to takové to veliké, dlouhé na třech nohách.

Pianino je to menší, nastojato. Je o něco levnější a praktičtější, ale už nemá takové kouzlo jako klavír.

Piáno je souhrnné označení pro oba nástroje – klavír i pianino.

Zdroj: webcache.google­usercontent.com/se­arch?q=cache:c­6nQ WeNR2q4J:www.klavirnic­tvi.cz/otazky­.htm+rozd%C3%AD l+mezi+klav%C3%A­Drem+a+pi%C3%A1nem&cd=1&­hl=cs&ct=c lnk&gl=cz

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-klavirem-a-pianem

Další odpovědi
jmhad

To je sice hezké vysvětlení říkat,že jedno je větší a druhé menší,což je jako srovnávat Fabii a Mercedes či BMW.Přeci záleží na výkonu,tedy na ladění,harmonii tónů,na celkovém znění nástroje a toho,co nám může dát.A když to řeknu blbě,tak piáno má krátké struny a tedy méně možností.Klavír má širokou škálu strun a může zaznít…

anonym

Pianino je piano, které většinou stojí někde u zdi, vidíme ho tedy „nastojato“. Je mladším sourozencem klavíru (křídla), tedy nástroje, který se používá většinou ke koncertním účelům a vidíme ho stát na třech nohách „naležato“. Pianina nezaberou tolik místa, proto je máme většinou v bytech, klavíry (křídla) najdeme většinou v sálech, v divadlech a na koncertních pódiích.
Doplňuji:
Tady vidíš,kdyby jsi zadala Tvou otázku do vyhledávače,četla bys to samé,co my odpověděli.

Market666

Já bych to řekla krátce – klavír má to velké křídlo, piano ne :)