Gabe

Jaký je rozdíl mezi klavírem a piánem?

Nejlepší odpověď
annas

Pianino je piano, které většinou stojí někde u zdi, vidíme ho tedy „nastojato“. Je mladším sourozencem klavíru (křídla), tedy nástroje, který se používá většinou ke koncertním účelům a vidíme ho stát na třech nohách „naležato“. Pianina nezaberou tolik místa, proto je máme většinou v bytech, klavíry (křídla) najdeme většinou v sálech, v divadlech a na koncertních pódiiích. My budeme oběma typům, tedy pianinům i klavírům, říkat všeobecně PIANA.

Klavír – také se mu říká křídlo. Je to takové to veliké, dlouhé na třech nohách.

Pianino je to menší, nastojato. Je o něco levnější a praktičtější, ale už nemá takové kouzlo jako klavír.

Piáno je souhrnné označení pro oba nástroje – klavír i pianino.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:c6nQWeN­R2q4J:www.kla­virnictvi.cz/o­tazky.htm+roz­d%C3%ADl+mezi+klav%C3%A­Drem+a+pi%C3%A1nem&cd=1&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Kelis

Kdysi se mu pokoušeli dát český název „prstobřinkoklad“, ale neujalo se to.

Conchus

Žádný, přesné vysvětlení je na Wikipedia

Zdroj: www.wikipedia.org