Avatar uživatele
anonym

Klavír a pianino

Vše o klavíru.Kdy vznikl klavír,rozdíl mezi klavírem a pianem a z jakého dřeva se klavír vyrábí a jací byli slavní klavíristé.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5274 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
standa

1. vznik

  • 1708 Cristofori ve Florencii

2. rozdíl mezi klavírem a pianinem:

  • KLAVÍR má rám se strunami ve vodorovné

poloze a zabírá tak velký prostor

  • PIANINO má rám ve svislé podobě

V textu otázky je zmíněn pojem ´piano´, kterým se obecně označují oba výše jmenované druhy, a to jak klavír, tak i pianino.

3. dřevo

  • smrk

4. klavíristé:

  • Beethoven (18.stol.)
  • Ferenc Liszt, Schumann (19.stol.)
  • Rus Richter, Aškenázy, Alfred Brendl, (20.stol.)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
maruusa

takže jsou teda lepší klávesy než klavír nebo piano? koukala jsem se tak nějak po internetu a ty piana jsou docela drahé… poradíte co teda si mám koupit?

před 2331 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

jsou, proto jsou výhodnější klávesy, keyboardy.. jedna k jsou levnější a můžeš je sem tam někam přenést a navíc na naučení je to jednodušší, když tě to nebude bavit, tak to není zas tak hrozná finanční ztráta.., jsou pořídit i za dobrou cenu

před 2328 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

holky obdivuji vás že máte nervy a čas na hudební nástroj… jako já vím že je to dobré na hodně věcí, ale nevím jestli bych to zvládla…

před 2326 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

u nás to hodně popuzuje dcera která se chce na něco naučit hrát, tak jsem si říkala že se taky můžu něčemu přiučit, když už doma budeme něco mit.. a máte teda nějaké tipy?

před 2321 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
modrokakocka

to je jenom dobře když to popuzuje dítě, to znamená že má o to opravdu zájem a to se vidí vlastně málo kdy :( jinak klidně poradím, ale vybrat si asi musíte sami

před 2318 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

naprosto souhlasím, v tomhle by se měly děti hezky rozvíjet a tak hurá do toho :) všechno jde když se chce, tak šup na to :))

před 2303 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

ona docela ráda si hraje s takovým dětským pianinkem nebo jak to mám nazvat a taky ještě i na píštalky hraje

před 2301 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

v tom případě kupte dětské klávesy nebo pianino a budete to mít vyřešné :) nic složitého v tom není :D

před 2300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

tak v tom případě musíte koupit nějaké píšťalky nebo flétničky :) to je docela dobré pro malé děti :)

před 2300 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

jo? ale pro rodiče to moc príma není ne? Ono takové pískání které nezní jako poslouchat není jenom tak, nebo je nějaká jiná varianta?

před 2293 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

jako dá se to, nesmí se to přehánět, ale to je tak se vším, i s kytarou, klavírem, bubny, no prostě se vším :ú) takže to se taky dá :)

před 2269 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

vím že se dá všechno :) jen si vybrat to je pro mě to nejtěžší… ale snad se to nějak podaří a na co ty vlastně hraješ??

před 2264 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

já hraji skoro na všechno, ale nejčastěji na svou kytaru :) mám takovou :) https://kytary­.cz/norman-encore-b20-12/HN105586/ ale je už dražší…

před 2263 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

a nějakou levnější?? kterou by jsi doporučila? přece jenom takhle drahou si na začátek moc kupovat nechci..

před 2258 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

jasně že kytaru a nejláp akustickou, ta je na začátek moc dobrá :) hezky se na ni naučíš

před 2254 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

tak jak to dopadlo? pořídila jsi už něco nebo stále vybíráš a rozhoduješ se?

před 2241 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

a jejda… tady je to zase v rozhodování a zjišťování si informací a tak všeho prostě :D takže tady je to furt stejné, můžu třeba někomu pomoci? :D

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

tak pořídili jste tedy něco nebo ne? já už skoro budu mít nakoupeno, tak se chci ještě zeptat jak jste na tom vy :)

před 2227 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jancek

my máme nástroje už nějaké dávno doma, ale je fakt že u dětí se to často mění… u těch dospěláků, teda nás to tak moc není, ale taky se snažím učít na víc a víc nástojů :))

před 2223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanak884

jaké nástroje máte? :) já jsem saxofonista :) ale né tak uplně profi, jen prostě ze zájmu, koníček :)

před 2221 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

Já mám doma takovou kytaru https://kytary­.cz/cort-earth-70-w-ns/HN134959/ a nemůžu si na nic stěžovat :) hraje se na ni dobře a moc mě to baví :) co vy?

před 2220 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maruusa

tomu rozumím, ale co teda je nejlepší a nejvhodnější? aspoň třeba nějakých pár tipů? dle toho jde pak už líp vybírat

před 2307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
adelickaa

já hraji na klavír už dvacet let a neměnila bych :) většinou u toho odpočinu a odreaguji se, ale chápu že každý to má jinak… já osobně zastávám klavír :) než piano nebo klávesy

před 2334 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
koly.bad

Mno to je sice pěkné, ale dle všeho nikoho nenapadlo tady diskutovat ze stránky prostorové a hlavně tíhové, jen se podívejte, jak je těžký stěhovat piáno/klavír:
http://inhaus­.cz/clanek/454/ste­hovani-tezkych-bremen-co-vypravi-pianino

před 2590 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek