TEREZA.B

Jaký je rozdíl mezi kladným a záporným elektrickým nábojem?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pouze ve znaménku + a – ! Nositelem kladného náboje je proton a nositelem záporného náboje je elektron. Na tom se kdysi dohodli vědátoři a tak to zůstalo.

http://www.ener­gyweb.cz/web/in­dex.php?displa­y_page=2&subi­tem=1&ee_chap­ter=5.1.1

Doplňuji:
Velikost kladného náboje protonu a velikost záporného náboje elektronu je stejná !

Další odpovědi
Pájo

Elektrický náboj je spjat s materiálem. Uvnitř materiálu dochází k oddělení elementárních částic s různým nábojem.

Dále wiki
Základní elektrickou vlastností těles je elektrický náboj. Těleso s elektrickým nábojem se nazývá elektricky nabité a je schopno působit elektrickou silou na jiné elektricky nabité těleso. V prostoru kolem nabitého tělesa se nachází elektrické pole, které popisujeme jeho intenzitou. Velikost elektrické síly vyjadřuje Coulombův zákon, v jiném tvaru pak Gaussův zákon elektrostatiky.

Tělesa lze zelektrovat různými způsoby – elektrostatickou indukcí, ionizací, chemickou disociací, třením, působením světla, tepla, aj. Ve všech případech jde uvnitř tělesa o oddělení některých elementárních částic s různým nábojem. Záporně nabité těleso má přebytek elektronů, kladně nabité těleso má nedostatek elektronů (má více protonů).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­lekt%C5%99ina