Kapicka

Jak se to pocita s protony a elektrony?

Tak např. aniont fluoru F− má jeden elektron navíc, a proto je záporně nabitý.To ostatni chapu,ale jak zjistim jestli ma nekolik elekronu nebo protonu navic nebo min?Prosim poradte.Zrovna se tak divam do tech tabulek a do sesitu a nejak jsem zapomnela jak se to dela predem mockrat dekuji za odpoved

Doplňuji:
Takze treba rtut-80 p,81 e.Rtut jako takova jsem nasla normalne napsanou v tabulkach,ale to musim mit nejake blbe tabulky pac tam uz napsany elektrony nemam tak jinak nevim :(

Nejlepší odpověď
anonym

v tabulkách jsou vždy uvedené protony a elektrony ve stejném zastoupení :)
vždy musíš dostat jestli je to F- či něco podobného :)
Doplňuji:
jak říkám, v tabulkách jsou uvedené atomy a to je základ fyziky a i chemie- ATOMY MAJÍ STEJNÝ POČET PROTONŮ A NEUTRONŮ, díky tomu jsou naveden neutrální.