Ver17109

Jaký je rozdíl mezi čtyřletými gymnázii? Je lepší jít na odbornou střední školu nebo na gymnázium?

Nejlepší odpověď
Palpatine

To záleží na tom co vlastně chceš dělat v budoucnu. Chceš na vysokou školu? Potom je lepší gymnázium. Ale pokud si nejsi s vysokou školou jistá ale chceš aspon maturitu a následné uplatnění po ní. Tak je lepší odborná škola. Gymnázium je lepší spíše pro ty, kteří nejsou rozhodnutí co vlastně chtějí v budoucnu dělat ale ví že vysokou školu chtějí nebo pro ty, kteří chtějí studovat obor na který odborná střední škola není. Gymnázium je ale těžší a hodní se spíše pro jedničkáře.

Další odpovědi
ivzez

I mezi čtyřletými gymnázii mohou být rozdíly.

Já bych preferovala gymnázium, protože nejlépe
připraví na další studium. Řada lidí ale dává přednost
středním odborným školám.

Nejlepší je využít dny otevřených dveří, navštívit několik
škol, seznámit se s učebnami, promluvit si s vyučujícími
i žáky a teprve potom se rozhodnout, kam podat přihlášky.

Evuše

Dle mě je lepší odborná škola a obor technické/eko­nomické (…) LYCEUM.. Díky lyceu máš jak určité zaměření, tak i znalosti z biologie, chemie, fyziky. Lyceum je obor pro studenty, kteří chtějí pokračovat ve studiu na VŠ.

Katie13

Dělám vysokou školu, z deváté (měla jsem vždy samé 1) jsem šla na gympl a v půlce odešla na střední odbornou. Na gymplu musíš počítat s tím, že na tebe budou tlačit ve všech předmětech a pokud se na konci prváku rozhodneš, že chceš např. studovat dějepis či psychologii, nikoho už nebude zajímat, že ti nejde chemie nebo matika a to, že je nevyužiješ. Taky to tam chce hodně učení, ale zase záleží na škole. :) Gympl vážně dobře připraví spíš na přírodovědné obory, ale zase existují i divadelní, umělecké a literární gymply. Ale nedovedu si představit, že bych z gymplu šla například na dějepis, dějiny umění, sociologii, teologii, IT atd… Taky je podle mého lepší mít možnost pracovat už po střední – pro jistotu.