Metalman

Jaký je pravý význam pyramidy s okem na dolarové bankovce? Prosím žádné teorie o svobodných zednářích atd.

Nejlepší odpověď
patmull

Ono to ale bez těchto teorií nepůjde (bohužel), protože nikde jinde to zřejmě význam nemá. Ten symbol na dolarové bankovce je tzv. Wishauptova pyramida, kterou si vymyslel po upravení klasického zednářského symbolu – vševidoucího oka (většinou v trojuhelníku). Wisheupt, pokud Vám to jméno není známé je tím ‚zpropadeným tvorem‘, který vymyslel illuminátský řád. (Btw. Kdyby tak věděl, jaký rozruch iluminátský řád působí po více než 2 stoletích po jeho smrti, byť nejsou už přes sto let žádné pádné důkazy toho, že by řd stále existoval, měl by asi radost 🙂. Jsou skutečné důkazy, že řada vlivných tehdejších politiků a významných osobností byli zednáři, osobně věřím tomu, že o tom, co bude na bankovce mohli, jak naschvál, rozhodovat právě zřejmě dost zapálení zednáři. Tohle je podle mě hodně pranděpodobný důvod toho proč ten podivný symbol tam je. Má verze číslo 2 (opět se zdnářům úplně nevyhnu) je založená na to, že tvůrci bankovky pouze převzali jakousi myšlenku od zednářstv/íllu­minátů, proto je tam to NOVO ORDO SECLORUM = možná tím je v očích tvůrců bankovky myšleno něco jako ‚nový věk‘, koneckonců se v té době rodily USA, takže tahle věta celkem dává význam, tahle má teorie, ale bohužel trochu drhne v tom, proč je tam ta pyramida. Je škoda, že se tím žádní historikové nezačnou pořádně zabývat (zatím jsem na žádnou skutečně odbornou a důvěryhodnou publikaci o tomle tématu bohužel nenarazil), bohuželje to asi kvůli pomluvám, které by schytali za to, že řeší tyto konspirační teorie.
Doplňuji:
oprava: Weisheuptova pyramida

Další odpovědi
anonym

Vykašli se na význam a ber na vědomí, že dolar vznikl z českého tolaru. Prostě Češi dávají světu slova – dolar, robot, tunel …

anonym

Ilumináti , není to výmysl v době kdy vznikl dolar ( 1785 ) tak ještě fungovali , je to dokázané a nikdy se nepotvrdilo že by se rozpadlo , nechápu lidi co řikají že je to holý nesmysl že by teď fungovali a ovládali svět , když to fungovalo před 200–300 lety proč né teď .

anonym

Viz starší odpovědi na totéž:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-na-dolaru-znak-iluminatu

HorrorCorRep

no pokud tak urputně chceš jinou odpověď na to co ve skutečnosti znamená, oko v pyramidě která by se netykala Illuminátů či svobodných zednářů tak zde jedna je:

http://play.i­prima.cz/zoom/356006/a­ll

Dovolím si sní ale nesouhlasit protože je to podle mého názoru kravina pochopila bych, že si pyramidu na dolarovou bankovku daly proto, že je to symbol velikosti a i určité moci ale to proč je tam to oko ve videu vůbec nevysvětlili a to podle mě mluví samo za sebe, protože kdyby na to někdo znal jinou odpověď, která by nevedla ke svobodným zednářům a pod. (jak už zde uváděli dost přesvědčivé historické důkazy ostatní) tak by jí nám tam nepochybně dali konec konců je to americký seriál. Ale zpátky k věci myslím si, že už jen kolem nás je dost důkazů, které většina lidí nevidí, a sice velká většina nebo spíše všechny tyto důkazy přímo čí nepřímo poukazují na jejích stálou existenci. Ty zde ale uvádět nebudu stačí se podívat na Lil Weyne, Britney Spears, či rozhovor s ženou zemřelého Michael Jackson a spoustu spoustu dalších…