MonkeyKing

Proč je na dolaru znak iluminátů?

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­lumin%C3%A1ti

Nejlepší odpověď
ratava

Bez konspiračních teorií- jestliže se v minulosti dostaly na veřejnost kódy, symboly… iluminátů, které byly určeny k padělání státních listin a pod., je samozřejmé, že mezi nimi byla i pečeť USA s tímto symbolem. Konspirační teorie jsou možná úžasné na poslouchání, ale mnohé „spolky“ používají falešné vysvětlení svých symbolů, aby si uvedením lidí v omyl více umocnily své postavení.
Symbol Božího oka a pyramida dostali svůj význam dávno před křesťanstvím. A stejně tak, jako si církev vypůjčuje dávné symboly, vypůjčují si je i jiné organizace pro zobrazení své víry… Tak se přikláním k tvrzení, že na dolarové bankovce není znak iluminátů, ale právě obyčejné Boží oko a vrstvená pyramida (převzaté z pečeti) spíše jako symboly křesťanství (a znázornění 13 států), což se k silně věřící Americe hodí více…

Další odpovědi
anonym

Část odpovědí nalezneš ve zdejších, již 14 odkazech na téma ilumináti (viz ve zdroji), další nápověda je v latinském nápisu a symbolice s vizí „Nového světa“ na americkém kontinentu a době vzniku samostatné měny mladých USA.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=ilumin%C3%A1ti

manon

Konspirační teoretici zdůrazňují spojitost mezi Ilumináty a Svobodnými zednáři. Proto se předpokládá, že někteří otcové-zakladatelé Spojených států (někteří byli Svobodnými zednáři) byli Ilumináty zkorumpováni. Symbol vševidoucího oka a nedokončené pyramidy na Velké pečeti Spojených států (vyobrazena na rubu jednodolarové bankovky) jsou často citovanými příklady vždy přítomného pozorného dohledu Iluminátů nad Američany.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/I­lumin%C3%A1ti

manon

Dr.Axl: Já věřím, že to tam někde je. Docela mne ta odpověď zajímala. Ale abych četla tolik odkazů s odpověďmi často na něco jiné, než přímo na dolar, zkusila jsem raději wikipedii. A ratava napsala zajímavou odpověď.

manon

Ono mne totiž nezajímalo, kdo jsou ilumináti, o tom už něco i vím a co nevím, lehce najdu – ale právě jen to, proč jsou na dolaru – to jsem si nikdy nevšimla.