Jaký fotoaparát vybrat?

Dobrý den jsem začátečník a chtěl bych začít fotografovat. Jakou zrcadlovku byste mi doporučili upřednostňují značky canon a Nikon.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mezi značkami zásadní rozdíl není. Nejlevnější modely Nikonů působí oproti stejně drahým (levným) Canonům poněkud festověji a mě se lépe drží. Pokud jsi finančně limitován a opravdu prahneš po zrcadlovce, s jejími výhodami i nevýhodami, kup si klidně ten nejlevnější model z aktuální nabídky. Současně začni usilovně šetřit na kvalitní objektiv.

Další odpovědi:

Bronzový

Jsem Canonista, takže doporučuji tuto značku. Ale v podstatě je to jedno. Nikon má ve stejné cenové hladině také slušné aparáty. Pentax je také zajímavá varianta, ale jejich LowEndové modely se v Evropě neprodávají.

Emefej - jj, bohužel máš pravdu. Fotím už několikátým Canonem, každý model měl hlavní vypínač jinde a jinak řešený. Nikon má zase obrácený průběh indikace expozice. Mínus mají vpravo, plus vlevo. To mi taky hlava nebere.

Zlatý

Jako úplný začátečník se vykašli na zrcadlovku a kup si nějaký kompakt s plně manuálním režimem expozice a aspoň trochu slušným objektivem...
;-)
Ten pak tahej všude sebou a uč se ´koukat´ přes objektiv a exponovat - vliv clony/času na výsledný obrázek (hloubka ostrosti, neostrosti...). A taky zjišťuj, co vlastně chceš fotit a v jakých podmínkách.
Pak si budeš schopen určit podmínky, pro které foťák chceš a zrcadlovku (a hlavně objektivy) už budeš schopen vybrat i sám.
;-)
Doplňuji:
Z těch levnějších, ale pro učení dostatečných, by to byl třeba http://www.czc.cz/… ...
;-)

Stříbrný

Je to úplně jedno. Obě značky dělají srovnatelné fotoaparáty. Drobné odlišnosti jsou spíše v oblasti ergonometrie. Někoumu lépe sedne C., jinému N. Funkcemi a klvalitou jsou na tom obě značky cca stejně. Nikon je v ovládání více konzistentní, hlavní ovl. prvky jsou na všech modelech (od nejlevnějších po profi) umístěny téměř shodně. U Canonu často experimentují a každá řada se v ovládání trochu liší. Fotím Pentaxem a sám za za sebe bych ti ho doporučil. Kvalitou i výbavou je s Nikonem i Canonem plně srovnatelný. Bohužel díky nesmyslnému marketingu firmy Pentax v Evropě, nejsou na našem trhu k dostání jejich modely z té nejnižší třídy. Tady už Pentax prohrál boj se silnou dvojkou, jejich nejlevnější modely se cenově i výkonově zařazují spíše do střední třídy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.