moucha55

Jaký vybrat z těchto dvou fotoaparátů Nikon COOLPIX L820,Canon SX500 Is??

Ahoj poraďte mi prosím s výběrem zrcadlovky/digitálu do 5 000 Kč.Našel jsem 2 tak mi popřípadě pomozte zvolit 1 z nich :Nikon COOLPIX L820,Canon SX500 Is.Děkuji :)

Odpovědi
Mozeq

Tyto 2 fotoaparáty jsou prakticky totožné, ale trošku rozepíšu odlišnosti kterých jsem si všiml… Nikon COOLPIX L820 je více automatický fotoaparát než Canon SX500 Is u toho canonu si můžete manuálně nastavit více věcí, např. expoziční hodnoty. Jinak zase ten Nikon umí natáčet videa ve Full HD (1920 × 1080) a Canon neumí Full HD. Tak asi bych se rozhodoval podle toho jestli chci natáčet také videa, nebo jestli chci fotit za zhoršených podmínek, kde je lepší si některé věci donastavit manuálně. Přeji správný a dobrý výběr ;)

Lamalam

Canon má nejkratší ohniskovou vzdálenost 24 mm, Nikon 22,5 mm. Rozdíl se nezdá velký, ale v praxi může být í rozdíl 1,5 mm na nejkratším ohnisku znatelný. Canon má horší světelnost. Má čip CCD, Nikon má moderní CMOS typu BSI, měl by tedy teoreticky mít vyšší rychlost sériového snímání. Nikon má podstatně vyšší rozlišení displeje (921 000 bodů oproti 460 800 bodů) a to je rozdíl na první pohled patrný a výrazný. Osobně bych volila Nikon.

Emefej

Už jenom kvůli jemnějšímu displeji bych volil Nikon.