Jaký druh kreslícího kartonu na uměleckou kresbu?

Doporučte mi druh kreslícího kartonu o gramáži kolem 300g, který se dá často progumovávat a přitom mi " nezchlupatí". Při kresbě vlasů rudkou nebo tužkou se musí progumovávat třeba 5x velké plochy, aby vlasy nabyly na objemu, ale každý papír to nezvládně a chlupatí. Otázka zní, jaký papír a kde ho seženu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Pokročilý

já maluji na obyčejnou lepenku nebo jak je na skicáku v zadu ten tvrdý karton(nevím jak se tomu říka)jinak se vyrábí papíry přesně podle toho čím na ně chcete kreslit či malovat..např.v koh-i-nooru je skvělý výběr...ale být tebou tak spíš zkusím vyměnit gumu..
jsou takové plastické gumy,které neničí papír..ale to by vam meli v kazdem papírnictví poradit..jen bych chtela dodat,ze gumovat není moc dobrý,zkuste ty vlasy pouze malovat různými odstíny tužek nebo rudek..nebo já například používám k rudce i bílou křídu..a k tužce zas bílou pastelku..plochy se tak hezky zaceli a zaroven vám to i zesvětlí místa která chcete..

Diskuze k otázce

mamen

Mě zajímal konkrétní papír, musela bych každý den kupovat jeden skicák, abych mohla využít zadní stranu, to by byla spotřeba skicáků za rok ;-)
Gumou to není, mám vyzkoušenou a vím, že každý papír reaguje jinak, takže je to papírem. A v papírnictví neporadí, většinou se tam prodavačky nezajímají o uměleckou kresbu. Chtěla bych názor někoho, kdo se v tom vyzná.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 881
Zlatý annas 870
Zlatý quentos 862
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 474
Zlatý marci1 460
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.