Kura

Jaký adaptér patří k označení DC 6V?

Nic jiného v manuálu není, žádné ampéry ani miliampéry. Jen že místo 4 ks baterií AAA se dá použít „napáječ DC 6V“.

https://www.pro­dejdvd.cz/p/176246­/digitalni-tlakomer-esperanza-ecb003-verve

• Napájení: 4 baterie AAA (nejsou součástí dodávky); Adaptér DC 6V (není součástí dodávky)

Nějak málo informací ne ?

Nejlepší odpověď
orwell

V manuálu k čemu? Jedná se o zdroj stejnosměrného napětí o velikosti 6V. Spotřeba spotřebiče, který neuvádíš, asi nebude velká, když ho krmí čtyři mikrotužky. Pokud se nic nedozvíš v manuálu, což bych se divil, tak bych předpokládal proudový odběr tak do max. pár set mA. Takže příkon cca 6V*0,3A =1,8W. Pokud tedy je adaptér schopen dodávat tak 3W nebo víc, pohoda, řekl bych. Ale dost bych se divil, že by v manuálu nebylo nic o příkonu, resp. proudovém odběru spotřebiče. Ještě bacha na polaritu napětí, tj. kde bude + a kde – !
Doplnění odpovědi:
Po tvém upřesnění otázky vidím, že jde o měříč KT, to jsi měl říct hned. Patrně budeš mít příkon napsaný na štítku vespod přístroje. Já mám OMRON M6 a je tam napájení 4 × 1,5V/AA, příkon 4W. Je tam pumpička na nafouknutí manžety a ta bude mít trochu větší nároky na proud odběr, ale ty 4W by měly vyhovět i tobě.

Další odpovědi
led

Praktický každý napájač 220V/6V s usmernením DC6V je schopný nahradiť 4 batérie AAA1,5V zapojených v sérii. Bežne sa doporučujú napájače 300mA (telefóny), 500mA – 2000mA (rádia)

pre laika 0,3A = 300mA 2A = 2000mA

Justin1

Zkusil bych nějaký univerzální napájecí zdroj, který nabízí různá stejnosměrná napětí na výstupu, různé konektory a umožňuje zvolit tu správnou polaritu pro napájený přístroj. Nastavíš výstupní napětí 6 voltů, správnou polaritu a najdeš konektor, který bude pasovat do přístroje.