Gami.Pet

Jak to, že když Einstein propadal z matiky, tak jak počítal různé fyzikální vzorce..?

Někde jsem to teda slyšela, že mu nešla matika..

Nejlepší odpověď
annas

Víc se dovíte v odkazu.

Mýtus o tom, že Einstein propadal z matematiky, je velmi starý. I samotný Einstein se v roce 1935 pobavil, když mu kolega na Princentonské univerzitě ukázal článek v novinách: „Největší žijící matematik propadal z matematiky.“

„Nikdy jsem z matematiky nepropadl,“ odvětil tehdy Einstein se smíchem. „Derivaci a integrál jsem zvládl, než mi bylo patnáct.“

Také z výpovědi jeho příbuzných vyplývá, že byl Einstein v matematice vysoce nadprůměrný dávno předtím, než když se coby šestadvacetiletý úředník prosadil ve světě teoretické fyziky svými články v odborném časopise Annalen der Physik. Rodiče mu kupovali učebnice s předstihem, a malý Einstein tak díky prázdninovému studiu předbíhal své spolužáky nejen v geometrii a algebře.

Původ mýtu o propadajícím géniovi někteří spatřují v odlišném systému známkování německých a švýcarských škol. Einsteinovo slavné maturitní vysvědčení z Kantonschul Aargau ve Švýcarsku totiž hodnotí výborný výsledek známkou 6, zatímco jednička je známkou nejhorší.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/al­bert-einstein-skola-0uk-/veda.aspx?c=A130225­_173956_veda_pka