Pokročilý

Jakto, ze se mi udelal zubni kaz, ikdyz si pravidelne cistim zuby?

Doplňuji:
A co mi s tim kazem budou delat? Ja mam strasnou zubarku je hrozne neprijemna a ze by mi dala nejake rady...

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

je to o technice. Jako národ si čistíme zuby veskrze špatně. Zkuste zajít za zubním hygienikem, poví víc.

Další odpovědi:

Stříbrný

také jsem to tak měl, zkusil jsem potom jiný styl čištění, nejím už tolik sladkosti a už pár let jsem bez kazů :)

Pokročilý

líbání,geneticka indispozice,pití slazených vod,ovocné kyselé štávy,antibiotika,mezizubní zanesené prostory,Temelín...:) je toho opravdu moc

Bronzový

Tohle se stává.
Někdy to bývá tak, že si člověk nečistí zuby vůbec a má bez starostí, někdy si je čistí pravidelně a kaz sem, kaz tam :)

Zlatý

O pravidelnosti to tak úplně není. Jde o způsob čištění vzhledem k tvému chrupu a čištění mezizubních mezer.

Zlatý

Je dobré nejen správné čištění ( ne do stran, ale shora dolů ), ale vyčistit si zuby po každém slazeném jídle, nebo nápoji. Po jablkách a kyselých šťávách, džusech asi 1/2 hodiny po požití, aby se neporušila sklovina zubu.
Vlastní zkušenost.

Pokročilý

Zubní kaz se udělá - prostě máte genetické dispozice k vysoké kazivosti zubů. S tím nic neuděláte... Jsem na tom stejně, takže s Vámi soucítím...
Důležité jsou pro Vás tři věci:
1) Pravidelné čištění, opravdu pomáhá komerční výrobek Sensodyne, který posiluje zubní sklovinu a zaceluje praskliny v ní...
2) Po jídle (v práci atp.) mám vždy ve stole balíček ústní vody... Vypláchnout ústa ústní vodou (osobně používám Lysterine) s dezinfekčním účinkem je o moc efektivnější, než "všemocné" žvýkačky...
3) Pravidelné kontroly... Protože malý kaz se opravuje rychle a bezbolestně...

<b>Nebojte se sebrat se a jít k jinému zubaři!</b> Zubař je člověk, který nabízí své služby a dělá své "řemeslo" pro Vás! Takže se nebojte jít jinam, kde Vám poskytnou služby, které potřebujete a v kvalitě, které očekáváte...

Bronzový

souhlasím s Quentos. Zubní hygienik vám doporučí nejvhodnější kartáček. Ukáže vám, jak si správně čistit zuby a že je důležité jak se zuby čistí.
Já osobně jsem navštívil zubní hygienu před pár lety a nestačil jsem se divit. Celý život jsem si čistil zuby špatně. Paní z hygieny byla velice příjemná a snažila se mě informovat co nejvíce.

Stříbrný

Podle mně je to určitě nebude čištěním zubů.Můj otec si zuby nečistil a sice měl občas nějaký kaz, ale vydržely mu až do smrti (76 let).Já jsem si zuby čistil občas a od svých padesáti už mám umělé (paradentoza).V práci jsem pracoval s paní, která jak mě vypravovala, si čistla zuby pravidelně, po revoluci ještě dentálníma nitěma a také v padesátipěti má umělé (paradentoza).A to se mě ještě smála, že ji vydrží zuby až do smrti a peskovala mně za mé nepořádnictví.

Stříbrný

Je to podobné jako s kouřením. Někdo vyhulí stovku denně a je zdravý do 90, a nekuřák může ve 30 dostat rakovinu plic.

Zlatý

Je možné, že máš větší dispozice ke kazivosti.
Pak je potřeba čistit zuby po každém jídle a pohlídat si čas a techniku čištění. Přidat používání mezizubních kartáčků nebo zubní nitě apod.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.