Avatar uživatele
Mika47

Jakto, ze se mi udelal zubni kaz, ikdyz si pravidelne cistim zuby?

Doplňuji:
A co mi s tim kazem budou delat? Ja mam strasnou zubarku je hrozne neprijemna a ze by mi dala nejake rady…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

je to o technice. Jako národ si čistíme zuby veskrze špatně. Zkuste zajít za zubním hygienikem, poví víc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
huxa

také jsem to tak měl, zkusil jsem potom jiný styl čištění, nejím už tolik sladkosti a už pár let jsem bez kazů :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Araxis

líbání,geneticka indispozice,pití slazených vod,ovocné kyselé štávy,antibio­tika,mezizubní zanesené prostory,Temelín…:) je toho opravdu moc

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

Tohle se stává.
Někdy to bývá tak, že si člověk nečistí zuby vůbec a má bez starostí, někdy si je čistí pravidelně a kaz sem, kaz tam :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

O pravidelnosti to tak úplně není. Jde o způsob čištění vzhledem k tvému chrupu a čištění mezizubních mezer.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Je dobré nejen správné čištění ( ne do stran, ale shora dolů ), ale vyčistit si zuby po každém slazeném jídle, nebo nápoji. Po jablkách a kyselých šťávách, džusech asi 1/2 hodiny po požití, aby se neporušila sklovina zubu.
Vlastní zkušenost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa88

Zubní kaz se udělá – prostě máte genetické dispozice k vysoké kazivosti zubů. S tím nic neuděláte… Jsem na tom stejně, takže s Vámi soucítím…
Důležité jsou pro Vás tři věci:

  1. Pravidelné čištění, opravdu pomáhá komerční výrobek Sensodyne, který posiluje zubní sklovinu a zaceluje praskliny v ní…
  2. Po jídle (v práci atp.) mám vždy ve stole balíček ústní vody… Vypláchnout ústa ústní vodou (osobně používám Lysterine) s dezinfekčním účinkem je o moc efektivnější, než „všemocné“ žvýkačky…
  3. Pravidelné kontroly… Protože malý kaz se opravuje rychle a bezbolestně…

<b>Nebojte se sebrat se a jít k jinému zubaři!</b> Zubař je člověk, který nabízí své služby a dělá své „řemeslo“ pro Vás! Takže se nebojte jít jinam, kde Vám poskytnou služby, které potřebujete a v kvalitě, které očekáváte…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

souhlasím s Quentos. Zubní hygienik vám doporučí nejvhodnější kartáček. Ukáže vám, jak si správně čistit zuby a že je důležité jak se zuby čistí.
Já osobně jsem navštívil zubní hygienu před pár lety a nestačil jsem se divit. Celý život jsem si čistil zuby špatně. Paní z hygieny byla velice příjemná a snažila se mě informovat co nejvíce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Podle mně je to určitě nebude čištěním zubů.Můj otec si zuby nečistil a sice měl občas nějaký kaz, ale vydržely mu až do smrti (76 let).Já jsem si zuby čistil občas a od svých padesáti už mám umělé (paradentoza)­.V práci jsem pracoval s paní, která jak mě vypravovala, si čistla zuby pravidelně, po revoluci ještě dentálníma nitěma a také v padesátipěti má umělé (paradentoza).A to se mě ještě smála, že ji vydrží zuby až do smrti a peskovala mně za mé nepořádnictví.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je to podobné jako s kouřením. Někdo vyhulí stovku denně a je zdravý do 90, a nekuřák může ve 30 dostat rakovinu plic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Je možné, že máš větší dispozice ke kazivosti.
Pak je potřeba čistit zuby po každém jídle a pohlídat si čas a techniku čištění. Přidat používání mezizubních kartáčků nebo zubní nitě apod.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek