verca15

Zubní kazy

Moje desetiletá sestřenice Katka má 1 kaz a 1 ˇkaz zarostlý ďásnem a tak se ptají její rodiče co s tím..

Katka šestku nahoře hluboký kaz, jsou vidět i „vnízřnosti“ a je tam jen půlka zubu a když tam vrtá páratkem krvácí to.. Jinak to vůbec nebolí a okolo to oteklé není, jen je to velký kaz cca rozšířený a jen ta půlka zubu..

A šestka dole tam měla před cca 4mi lety kaz a teď je zarostlý prokrvácenou ďásní, stačí rypnout páratkem a krvácí to.. Zub tam není, jen malinké kousky!

K zubařce jsme šli samozřejmě na preventivku..A chtě­la to řešit i specialistou, ale implantáty to asi ne!
Jinak zubaře kouše a kope a to se nedá s ní vydržet a křičí!
Děkujem

Nejlepší odpověď
iceT

Rodiče se ptají,co s tím?Hele,neměli by rodiče ptát spíše zubaře?To asi moc na preventivní prohlídky nechodí,když má rozpadlé zuby.

Další odpovědi
anonym

V deseti letech jsou některé zuby už druhé, ale stoličky budou nejspíš „mlíčňáky“. Pokud jsou děravé, mohou vyvolat nepříjemný zánět. Specialista bude muset nejspíš rozhodnout, co s těmi „rozpadlými“ zuby.
V deseti letech není sestřenice už žádné malé dítě, takže bude třeba jí vysvětlit, že o zuby se bude muset starat jinak.
Zubaře bude třeba upozornit na to, že vyvádí a on už si s tím poradí.

mosoj

Když toto čtu, tak souhlasím i s tím, že veškeré plomby i amalgámové se budou platit !!!!!
Doplňuji:
Dokud rostou zuby nedají se dělat žádné korunky ani můstky načež implantáty !!!

pusinka50

No prostě sestřenici dát preventivně na prd.l, aby nevyváděla a zubaře požádat o píchnutí zmrtvující injekce do dásní a pak ho nechat pracovat