Bronzový

Jakou zvolit délku hrotu u šipek?

U šipek k elektronickým terčům je možné koupit buď krátké (18 mm) nebo dlouhé (25 mm) plastové hroty. Jaký je rozdíl použití = kdy použít krátké a kdy dlouhé? Díky.

boreczech: Věřím, že delší hroty nevyrábějí pouze za účelem "budou se snadněji lámat", ale že je v tom něco hlubšího = nějaká vlastnost šipek.

Odpovědi:

dá se předpokládat, že se ty delší budou snadněji lámat, ale kratší než 25mm. jsem zatím nikdy neviděl

Zlatý

Vlastnost? Dlouhé hroty se budou kroutit do vývrtky, pokud se nebudou lámat. Navíc se zbytečně prodlouží celá šipka, pokud má dlouhé tělíčko. Osobně jsem vždy volila hroty krátké, délku nevím, ale určitě ne delší než 2 cm, dnes je asi více výrobků k dostání, ale měly tvar kužele viz obrázek
https://www.google.cz/…

a moc se nelámaly, pokud se tedy šipkami neházelo jak s lopatou. Navíc každému hráči vyhovuje něco jiného, takže by si to měl každý zkusit co mu pasuje lépe.

Stříbrný

No ony jsou i hroty střední, ale rozdíly jsou pár mm. Pro mě jsou spíš důležité profily těch hrotů, aby byly tvrzené a něco vydržely, za ty si i rád připlatím. Například Lip points, Tefo-X Shark nebo Target pixel. Naprosto zásadní věta je od IceT:
"...každému hráči vyhovuje něco jiného, takže by si to měl každý zkusit co mu pasuje lépe."
Osobně hraju s dlouhými nebo středními, mám z toho prostě lepší herní pocit. To ale neznamená, že v nouzi bych nevzal zavděk krátkými.

Boreczech: hroty Micro Tips 18,5 mm (krátké), E-point 20 mm (střední)., délka se počítá bez závitu.

Diskuze k otázce

Bronzový

odik

iceT:
cochee:
Já vždycky kupoval dlouhý zesílený. Zesílený aby vydrželi a dlouhý, protože jsem měl lepší pocit, že z terče nevypadne (asi blbost, ale prostě mi to tak přišlo). Ale říkal jsem si, že v tom bude třeba nějaký hlubší smyl jako je délka násadek apod. = že to nějak ovlivní šipku nebo něco takového.
Mám na zkoušku těžší šipky (18 g) a přijde mi, že jsou v terči hlouběji (je to asi logické), tak jsem si říkal, zda třeba pro těžší šipky nemají být kratší hroty (aby neničili terč apod.)
Prostě každá součást šipek nějak ovlivňuje celý hod nebo má nějaký účel, tak se snažím najít nějaký smysl prodeje dlouhých a krátkých hrotů.

Stříbrný

cochee

Nene, nic takého, je to fakt jen o "dobrém pocitu".

Bronzový

Fyzik

Jo to by mě taky zajímalo.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.