alexandra

Jakou velikost paměťové karty do fotoaparátu?

Mám foťák Samsung digimax S500.Používala jsem paměťové karty 1–2 GB.Nyní jsem si tam dala kartu 4GB,ale nefunguje.Tak teď nevím,jestli je špatná a mám s ní letět do obchodu,ale už stejně nemám účet,mám ji delší dobu a až teď jsem jí skusila,nebo tento foťák větší paměti nepodporuje.Nikde jsem to v návodu nenašla.Všude píšou,jenom jaký tip paměťové karty,ale nikde,jestli má vliv i velikost.Nevíte někdo,co mám teda špatně?
Doplňuji:
Páčku jsem skoušela a mini to není.Tak bude asi vadná,skusím to ještě u někoho jiného ve foťáku.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak 4 GB nepodporuje. Je to již dost starý a jednoduchý foťák. Tady píší do 1 GB !!
http://www.di­gimanie.cz/ar­t_doc-58DB82095B2F3­5F9C12570E9003C7216­.html

Další odpovědi
rtepp

Já myslím že 4GB nepodporuje. Mě taky jen 2GB u Panasonic.

tom004

Přečti si lépe „návod k použití“.Tam je uveden nejen druh karty,ale i max. kapacita karty,se kterou ještě komunikuje.

Děda Louda

Rozhodující je, jaký systém paměťových karet aparát podporuje (tedy je schopen zpracovat). Karty typu SD se používají do 2GB, pro větší kapacity jsou karty SDHC.
Tvůj foťák nepodporuje SDHC, takže můžeš používat pouze karty SD s kapacitou max. 2 GB.

chudst

Nepouzivate Mini SD-HC? Pac HCcko funguje jen na nekterych fotacich. Velikost karty by nemel byt problem. Nemate ji uzavrenou? (Nekde na boku by mel byt takovi miniaturni prepinacek LOCK: ON-OFF.)

edit.: rtepp: vazne? To slysim prvne. Tak alexandro, s tou velikosti to beru zpet, mozna tedy na vine bude, omlouvam se.

alexandra

Tak to kecaj,že jenom 1GB,protože 2GB mi tam fungovaly.Tak díky moc a já to teda s někým vyměním za menší. Je to SDHC a je pravda,že to chtělo formátovat,ale nešlo to.

mosoj

Já to raději smazal.
Děkuji za uznání, ať se to podaří.