Jak velikou kartu do mého foťáku?

Dostala jsem nový foťák a na kartě v něm je napsáno 256MB. Není to málo? Jak velkou kartu bych si měla pořídit?

Nejlepší odpověď
staki

Dobrý den.
Je třeba si v návodu k fotoaparátu zjistit, jakou maximální velikost karet podporuje.
Dále se to odvíjí podle rozlišení fotek. Pokud využíváte 5 MPix, má velikost jedné fotky přibližně 600 kB, to znamená, že na 2GB kartu nahrajete asi 3500 fotek. Čím větší je rozlišení foťáku, tím větší a kvalitnější jsou fotky.
Podle mého názoru je 256 MB strašně málo, klidně bych koupil 2 GB kartu. Rozdíl ceny je mezi 1 GB a 2 GB minimální.
Osobně jsem se nesetkal s tím, že by mi nějaká karta dělala problémy, proto bych nepovažoval za nutné mít kartu náhradní. Z vlastní zkušenosti bych ale doporučil karty Kingston.

Další odpovědi
blesk26

Zdravím, ono hodně záleží na co a jak často budete foťák využívat. Pokud ho máte jen na „sváteční“ příležitosti na pár fotek, tak by současná karta měla stačit. Pokud ale chcete fotit víc a nemít starosti o volný prostor, doporučuji alespoň 1GB, ideálně 2GB kartu.

Při výběru ale doporučuji dbát na značku výrobce, neboť laciné karty nemusí být příliš spolehlivé. V každém případě je ale vhodné mít u sebe záložní kartu pro případ, že by začala protestovat.