Avatar uživatele
anonym

Jak velikou kartu do mého foťáku?

Dostala jsem nový foťák a na kartě v něm je napsáno 256MB. Není to málo? Jak velkou kartu bych si měla pořídit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? KarelN před 5415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
staki

Dobrý den.
Je třeba si v návodu k fotoaparátu zjistit, jakou maximální velikost karet podporuje.
Dále se to odvíjí podle rozlišení fotek. Pokud využíváte 5 MPix, má velikost jedné fotky přibližně 600 kB, to znamená, že na 2GB kartu nahrajete asi 3500 fotek. Čím větší je rozlišení foťáku, tím větší a kvalitnější jsou fotky.
Podle mého názoru je 256 MB strašně málo, klidně bych koupil 2 GB kartu. Rozdíl ceny je mezi 1 GB a 2 GB minimální.
Osobně jsem se nesetkal s tím, že by mi nějaká karta dělala problémy, proto bych nepovažoval za nutné mít kartu náhradní. Z vlastní zkušenosti bych ale doporučil karty Kingston.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
blesk26

Zdravím, ono hodně záleží na co a jak často budete foťák využívat. Pokud ho máte jen na „sváteční“ příležitosti na pár fotek, tak by současná karta měla stačit. Pokud ale chcete fotit víc a nemít starosti o volný prostor, doporučuji alespoň 1GB, ideálně 2GB kartu.

Při výběru ale doporučuji dbát na značku výrobce, neboť laciné karty nemusí být příliš spolehlivé. V každém případě je ale vhodné mít u sebe záložní kartu pro případ, že by začala protestovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek