Bronzový

Jakou spotřebu má kamion?

Jeden kolega v práci my uváděl nesmyslné čísla ohledně spotřeby plně naloženého kamionu. Konkrétně 500L na 100km :D
Tak mě zajímá nějaká reálná kombinovaná spotřeba naloženého kamionu.
Dík
Doplňuji:
té šeredné hrubky - MY - si radši nevšímejte :D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dobří řidiči na dobrých autech jezdí v průměru okolo 30 l/100km, běžná je spotřeba do 40 l.

Další odpovědi:

Zlatý

20 až 25, ale na rozjezdu píše palubní PC klidně kolem stovky:-))

Záleží také na kamionu, ty novější mají spotřeby menší, ale 500 nežere snad ani tank:-)))

Pokročilý

To je těžký, záleží na tahači, hmotnosti nákladu, typu kabiny, motorizaci, řidiči, povětrnostním podmínkám, silnici..... Ale dá se říct, že dnešní tahače se pohybují od nějakých 25 l/100 km až k 50 l/100 km v ekonomickém pásmu otáček. Samo sebou, pokud motor vytočíš až k hranici maximálních otáček, okamžitá spotřeba podle palubní elektroniky ti tam klidně může hodit hodně přes 100 l/100 km. To samý si můžeš vyzkoušet i u novějších osobáků, který tuhle funkci taky mají, vyřaď sešlápni plyn na podlahu a kochej se vysokými čísly. I když 500 l/100 km je přece jenom trošku moc.

Stříbrný

my sme měli tabulkovou spotřebu v létě 31,5 l /100km a v zimě 33 - protože se topilo nezávislým topením - těch 500 l / 100km je spíš okamžitá spotřeba plně naloženého kamionu do nějakého velkého kopce (mi takto počítač jednou ukázal i 700 l / 100km)

Stříbrný

Jak který a jak jaký náklad. Plně naložený pokystyrenem bude mít určitě jinou spotřebu než plně naložený ocelí.
Doplňuji:
ZIL - sto na sto :D

Bronzový

Ono není kamion jako kamion!!
Stará P-V3S měla zimní normu 34 l a letn
Doplňuji:
Sry.odeslalo se to dřív než jsem dopsal!
letní 28l na 100km.Jinak třeba takové OT62 Topas (pásový obr.transportér) měl normu od 120 do 270l/100km,Tatra 813 měla (vojenské!!) dle modifikace od cca45 do 120 l Např tahač,vozovka či PM55 nebo AM55 (ty trvale naložené) horní hranici naproti tomu třeba PMS tu spodní. MT55 měl spotřebu kolem 650l na 100km!!!
U soudobých kamionů tipuji spotřebu od nějakých 25litrů do cca 50l/100km.

Stříbrný

500/100km žere moje VT55.
Kamion může žrát třeba kolem 40 litrů,záleží po čem jede a jak je naloženej. Dále také záleží na tom v jakém stavu je motor a co vše má puštěnýho.. Nicméně v extrému maximálně 70 litrů víc ne.

zzzzz: tank klidně 500 litrů sežere. Můj vyproš´tovací tank VT55 žere od 300l až do 1100 litrů na 100km.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.