Avatar uživatele
Beer4Real

Jakou spotřebu má kamion?

Jeden kolega v práci my uváděl nesmyslné čísla ohledně spotřeby plně naloženého kamionu. Konkrétně 500L na 100km :D
Tak mě zajímá nějaká reálná kombinovaná spotřeba naloženého kamionu.
Dík
Doplňuji:
té šeredné hrubky – MY – si radši nevšímejte :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3531 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dobří řidiči na dobrých autech jezdí v průměru okolo 30 l/100km, běžná je spotřeba do 40 l.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

20 až 25, ale na rozjezdu píše palubní PC klidně kolem stovky:-))

Záleží také na kamionu, ty novější mají spotřeby menší, ale 500 nežere snad ani tank:-)))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
RedBox

To je těžký, záleží na tahači, hmotnosti nákladu, typu kabiny, motorizaci, řidiči, povětrnostním podmínkám, silnici..... Ale dá se říct, že dnešní tahače se pohybují od nějakých 25 l/100 km až k 50 l/100 km v ekonomickém pásmu otáček. Samo sebou, pokud motor vytočíš až k hranici maximálních otáček, okamžitá spotřeba podle palubní elektroniky ti tam klidně může hodit hodně přes 100 l/100 km. To samý si můžeš vyzkoušet i u novějších osobáků, který tuhle funkci taky mají, vyřaď sešlápni plyn na podlahu a kochej se vysokými čísly. I když 500 l/100 km je přece jenom trošku moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

my sme měli tabulkovou spotřebu v létě 31,5 l /100km a v zimě 33 – protože se topilo nezávislým topením – těch 500 l / 100km je spíš okamžitá spotřeba plně naloženého kamionu do nějakého velkého kopce (mi takto počítač jednou ukázal i 700 l / 100km)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

Jak který a jak jaký náklad. Plně naložený pokystyrenem bude mít určitě jinou spotřebu než plně naložený ocelí.
Doplňuji:
ZIL – sto na sto :D

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

500/100km žere moje VT55.
Kamion může žrát třeba kolem 40 litrů,záleží po čem jede a jak je naloženej. Dále také záleží na tom v jakém stavu je motor a co vše má puštěnýho.. Nicméně v extrému maximálně 70 litrů víc ne.

zzzzz: tank klidně 500 litrů sežere. Můj vyproš´tovací tank VT55 žere od 300l až do 1100 litrů na 100km.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek